НЕВЕРОВАТАН СТАРТ: Звезда демолирала Хајдук! (ВИДЕО)

Mozzartsport/ Србија Данас
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели постигли чак десет голова!

Црвена звезда је припреме започела убедљивом победом у пријатељској утакмици на гостовању у Бешки. Црвено-бели су савладали домаћи Хајдук са убедљивих 10:1 и увеличали прославу 90. рођендана најстаријег фудбалског клуба у општини Инђија.

Звезда је меч почела без неких стандардних првотимаца који су имали дужи одмор, па се на голу нашао Немања Супић, у одбрани су играли Цветковић, Фибел, Луковић и Ибањез, везни ред су чинили Доналд, Ле Талек, Катаи, Јововић и Срнић док је најистуренији у нападу био Сикимић. Дакле, без Кахримана, Петковића, Плавшића и Вијеире. Посебно је занимљиво што је шансу да се доказује добио Јововић који се вратио са позајмице из ОФК Београда.

НЕВЕРОВАТАН ГОЛ НОВОГ ЗВЕЗДИНОГ ПОЈАЧАЊА СА ОВЕ УТАКМИЦЕ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ.

Већ после 25 минута игре по спарном времену у Бешки, било је 4:0 за Звезду. У петом минуту је погодио Срнић на асистенцију Катаија, а девет минута касније је новајлија Фибелсјајним маказицама започео прву авантуру у црвено-белом дресу. Асистент је биоДоналд. У 20. минуту је већ било 3:0 пошто је још једну асистенцију Катаија у гол претвориоСикимић тако што је грудима убацио лопту у мрежу. Звездин рафал је закључио Катаи којемсе Срнић одужио асистенцијом. Ако се по јутру дан познаје, Звездин маестро се одморио и оран је за нову сезону. А то је вест која радује све навијаче црвено-белих... Прави Катаи је веће појачање од многих иностраних имена.

Носиоци игре су одрадили 45 минута, а онда су шансу добили остали првотимци, па је Звезда у другом полувремену играла у саставу: Вићић - Петковић, Рендулић, Адам, Анђелковић - Милошевић, Матос, Бабунски, Паркер - Орландић, Вијера.

КО ЈЕ ДАНАС ПОТПИСАО ЗА ЗВЕЗДУ ПРОЧИТАЈТЕ ОВДЕ

Звезда је и у другом полувремену наставили да пуни мрежу Хајдука. Уго Вијера је наставио серију, Орландић погодио за 6:0 у 59. минуту, а заборављени Џошуа Паркер је у 63. минуту предриблао двојицу чувара и повисио на 7:0. У 70. минуту су и домаћи постигли гол, а стрелац је био Мугић из слободњака. На 8:1 је повисио македонски везиста ДавидБабунски, потом је Петковић погодио из пенала, да би Орландић другим голом на мечу ставио тачку на убедљив тријумф црвено-белих.

Нижелигаш из Бешке није адекватано огледало форме, али свакако да црвено-беле може да радује лаган кас којим су кренули у нову сезону. Следећа провера их очекује 26. јуна када ће увеличати и прославу Борца из Старчева.

Дан касније екипа ће отићи у Словенију где ће наставити припреме.