Kombinovan tim Hrvatske savladao Španiju, fenomenalna Turska lako pobedila Češku (FOTO)

21.06.2016. 22:57
Fudbalska reprezentacuija Hrvatske
Fudbalska reprezentacuija Hrvatske / Izvor: MN Press

Selekcija Hrvatske je napravila najveće iznenađenje u dosadašnjem toku prvenstva pobedivši prvaka Evrope Španiju.

Reprezentacija Španije je povela već u sedmom minutu golom Morate. Silva je započeo akciju za Fabregasa, Fabregas za Moratu, Morata za vodećih 1:0! Hrvatska je izjednačila pred sam kraj poluvremena u 45. minutu golom Kalinića! Akciju je započeo Perišiš, dobro reagovao Rakitić i na kraju Kalinić je prosledio u mrežu!

Serhio Ramos je imao sjajnu priliku posle prekida u 68. minutu, kada je lopta posle njegovog udarca glavom završila tik pored stative Subašićevog gola.

MIJATOVIĆ: EURO SA 24 REPREZENTACIJE PUN POGODAK!

Dve sporne situacije u tim trenucima, najpre nedosuđen penal za Hrvatsku, a onda jedanaesterac na drugoj strani posle diskutabilnog prekršaja na Davidu Silvi. Serhio Ramos je šutirao penal, ali golman Subašić mu je odbranio!

Španija je u 88.minutu povela 2:1 zahvaljujući golu fenomenalnog Ivana Perišića! Hrvatska sada kao prva u grupi ide u narednu rundu, dok Španija zauzima drugo mesto!

Grupa D:
Hrvatska 7,
Španija 6,
Turska 3,
Češka 1 bod

Već u 10. minutu igre, Burak Jilmaz, fudbaler reprezentacija Turske je uspeo da savlada golmana selekcije Češke,  Petera Čeha!
Bila je to munjevita akcija Mora po desnoj strani, na kraju je usledio odličan centaršut za Jilmaza koji sa nekiih pet metara šalje loptu u mrežu - 0:1.

Početak drugog poluvremena obeležila je povreda Gokana Goluna, kome je pukla arkada posle jednog udarca koji je dobio u gužvi pred svojim golom.

Par minuta kasnije, početnička greška golmana Babačana, ali Česi ni ovaj poklon ne koriste!

I naravno, usledila je kazna za ove neiskorišćene prilike. Igrao se 65. minut, kada se posle slobodnog udarca za Tursku, Tufan najbolje snašao u gužvi pred golom Čeha i snažnim udarcem pod prečku poslao loptu u mrežu, iskosa sa desne strane za 0:2!

ČEŠKA – TURSKA 0:2

Stadion: Bolar Deleli, Lans
Kapacitet: 38.223
Sudija: Vilijam Kolum (Škotska)

Strelci: Jilmaz u 10. i Tufanu  68. minutu

ČEŠKA (4-3-2-1): Čeh – Kaderabek, Sivok, Hubnik, Pudil – Pavelka (od 56. Škoda), Darida, Plašil – Dočkal, Krejči – Necid.

TURSKA (4-2-3-1): Babakan – Gonul, Topal, Balta, Kojbaši – Tufan, Inan – Mor, Turan, Šen (od 60. Ozajkup) – Jilmaz.

Španija - Hrvatska 1:2