Комбинован тим Хрватске савладао Шпанију, феноменална Турска лако победила Чешку (ФОТО)

21.06.2016. 22:57
Fudbalska reprezentacuija Hrvatske
Фудбалска репрезентацуија Хрватске / Извор: МН Press

Селекција Хрватске је направила највеће изненађење у досадашњем току првенства победивши првака Европе Шпанију.

Репрезентација Шпаније је повела већ у седмом минуту голом Морате. Силва је започео акцију за Фабрегаса, Фабрегас за Морату, Мората за водећих 1:0! Хрватска је изједначила пред сам крај полувремена у 45. минуту голом Калинића! Акцију је започео Перишиш, добро реаговао Ракитић и на крају Калинић је проследио у мрежу!

Серхио Рамос је имао сјајну прилику после прекида у 68. минуту, када је лопта после његовог ударца главом завршила тик поред стативе Субашићевог гола.

МИЈАТОВИЋ: ЕУРО СА 24 РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ ПУН ПОГОДАК!

Две спорне ситуације у тим тренуцима, најпре недосуђен пенал за Хрватску, а онда једанаестерац на другој страни после дискутабилног прекршаја на Давиду Силви. Серхио Рамос је шутирао пенал, али голман Субашић му је одбранио!

Шпанија је у 88.минуту повела 2:1 захваљујући голу феноменалног Ивана Перишића! Хрватска сада као прва у групи иде у наредну рунду, док Шпанија заузима друго место!

Група Д:
Хрватска 7,
Шпанија 6,
Турска 3,
Чешка 1 бод

Већ у 10. минуту игре, Бурак Јилмаз, фудбалер репрезентација Турске је успео да савлада голмана селекције Чешке,  Петера Чеха!
Била је то муњевита акција Мора по десној страни, на крају је уследио одличан центаршут за Јилмаза који са некиих пет метара шаље лопту у мрежу - 0:1.

Почетак другог полувремена обележила је повреда Гокана Голуна, коме је пукла аркада после једног ударца који је добио у гужви пред својим голом.

Пар минута касније, почетничка грешка голмана Бабачана, али Чеси ни овај поклон не користе!

И наравно, уследила је казна за ове неискоришћене прилике. Играо се 65. минут, када се после слободног ударца за Турску, Туфан најбоље снашао у гужви пред голом Чеха и снажним ударцем под пречку послао лопту у мрежу, искоса са десне стране за 0:2!

ЧЕШКА – ТУРСКА 0:2

Стадион: Болар Делели, Ланс
Капацитет: 38.223
Судија: Вилијам Колум (Шкотска)

Стрелци: Јилмаз у 10. и Туфану  68. минуту

ЧЕШКА (4-3-2-1): Чех – Кадерабек, Сивок, Хубник, Пудил – Павелка (од 56. Шкода), Дарида, Плашил – Дочкал, Крејчи – Нецид.

ТУРСКА (4-2-3-1): Бабакан – Гонул, Топал, Балта, Којбаши – Туфан, Инан – Мор, Туран, Шен (од 60. Озајкуп) – Јилмаз.

Шпанија - Хрватска 1:2