LIGA EVROPE: Šic iz kvalifikacija

17.07.2014. 21:52
Vladan Miloijević, FK Čukarički
Vladan Miloijević, FK Čukarički / Izvor: MN Press

Golovima Nuca u 37. i 90. i Šica u 80. i 85. minutu, austrijski tim deklasirao našeg debitanta u ovom takmičenju (0:4) i gotovo izvesno prekinuo put Čuke u naredno kolo kvalifikacija.

Krenuli su sa puno nade, ali Čuka je stala već na prvoj prepreci na putiu u Evropu. Prvi peh dosio se Čukaričanima kad im je u 25. minutu zaasluženo isključen štoper Lukas Pjasentin.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:1, ali prava goleada počela je pred sam kraj utakmice. Najpre je Danijel Šic doveo Gredig u vođstvo od 2:0, a pet minuta kasnije povećao rezultat na 3:0 za goste. Konačan rezultat Čukarički - Gredig 0:4 postavio je onaj ko je i načeo mrežu Beograđana Štefan Nuc u 90. minutu.

Pokušali su Čukaričani sredinom drugog poluvremena da preko brzog Slavoljuba Srnića i Boljevića urade nešto, ali nisu uspeli da zatresu mrežu gostiju, a kazna je ubrzo stigla. U finišu su gosti dominirali i prtosto zgromili naš tim. Čukarički ovim porazom može da se pozdravi sa Evropom, jer teško je nadoknaditi četiri gola minusa u revanšu za sedam dana.

ČUKARIUČKI: Ristić, Pjasentin, Janković (Bojić), Ostojić, Brežančić, D. Srnić, Todorović(, Matić (Pavlović), Stoiljković, S. Srnić, Mirosavljević (Boljević).

GREDIG: Stanković, Karner, Strobl, Mak, Brauer (Marčenko), Handle, Tomi Korea, Rejna, Hušpek (Šic), Nuc, Boler.