ЛИГА ЕВРОПЕ: Шиц из квалификација

17.07.2014. 21:52
Vladan Miloijević, FK Čukarički
Владан Милоијевић, ФК Чукарички / Извор: МН Press

Головима Нуца у 37. и 90. и Шица у 80. и 85. минуту, аустријски тим декласирао нашег дебитанта у овом такмичењу (0:4) и готово извесно прекинуо пут Чуке у наредно коло квалификација.

Кренули су са пуно наде, али Чука је стала већ на првој препреци на путиу у Европу. Први пех досио се Чукаричанима кад им је у 25. минуту зааслужено искључен штопер Лукас Пјасентин.

Прво полувреме завршено је резултатом 0:1, али права голеада почела је пред сам крај утакмице. Најпре је Данијел Шиц довео Гредиг у вођство од 2:0, а пет минута касније повећао резултат на 3:0 за госте. Коначан резултат Чукарички - Гредиг 0:4 поставио је онај ко је и начео мрежу Београђана Штефан Нуц у 90. минуту.

Покушали су Чукаричани средином другог полувремена да преко брзог Славољуба Срнића и Бољевића ураде нешто, али нису успели да затресу мрежу гостију, а казна је убрзо стигла. У финишу су гости доминирали и пртосто згромили наш тим. Чукарички овим поразом може да се поздрави са Европом, јер тешко је надокнадити четири гола минуса у реваншу за седам дана.

ЧУКАРИУЧКИ: Ристић, Пјасентин, Јанковић (Бојић), Остојић, Брежанчић, Д. Срнић, Тодоровић(, Матић (Павловић), Стоиљковић, С. Срнић, Миросављевић (Бољевић).

ГРЕДИГ: Станковић, Карнер, Стробл, Мак, Брауер (Марченко), Хандле, Томи Кореа, Рејна, Хушпек (Шиц), Нуц, Болер.