22°C
16.05.2024.
117.1192
107.5969

LiGA ŠAMPIONA: Atletiko posle penal drame u četvrtfinalu, Monako izbacio Arsenal! (VIDEO)

17.03.2015. 22:41
Fudbaleri Atletiko Madrida
Fudbaleri Atletiko Madrida / Izvor: Beta/AP

"Tobdžije" su slavile sa 2:0 ali im to nije bilo dovoljno za prolaz dalje. Ekipa Dijega Simeonea posle penala eliminisala Bajer.

U revanš mečevima Lige šampiona, ljubitelji najvažnije sporedne stvari i te kako su imali razloga za uživanje. Bez obzira na pobedu Arsenala, Monako se plasirao u četvrtinu finala. Posle velike drame i penal ruleta u Madridu, Atletiko eliminisao Bajer 4:3 (penalima 3:2).

Više nego uzbuljiva utakmica u Madridu. Po isteku 90. minuta na semaforu je stajalo 1:0 za Atletiko, što je s obzirom na to da je Bajer u prvom meču slavio istim rezultatom značilo da će se utakmica nastaviti produžecima. Jedini pogodak u regularnom delu meča postigao je Mario Suarez u 28. minutu.

S obzirom na to da ni posle novih 30 minuta igre nije bilo promene rezultata jasno je bilo da će pobednika dvomeča ipak morati da odluči penal rulet.

Početak penal serije nije bio onakav kakav su u Atletiku priželjkivali pošto je preko gola šutirao Garsija, ali je u sledećem šutu "uzvratio" Čalhanoglu koji je bukvalno dodao loptu golmanu Oblaku tako da u prvom krugu nije bilo pogodaka. Prvi gol sa penala postigao je Grizman, ali je odmah poravnao kapiten Bajera Rols. Potom je siguran sa bele tačke bio Suarez, a onda je Toprak šutirao preko gola i Atletiko je poveo sa 2:1, posle tri serije. Već u četvrtoj seriji kapiten domaćih Koke je promašio, a Bajer je u utakmicu vratio Kastro. U petoj seriji siguran je bio Tores, a onda je Kisling šutirao preko gola i označio konačnu pobedu Atletika, od 4:3 (penalima 3:2).

Atletiko-Bajer
Atletiko-Bajer / Izvor: Beta/AP

Arsenal je slavio na gostovanju u Monaku sa 2:0, ali to izabranicima Arsena Vengera nije bilo dovoljno za prolaz dalje. "Tobdžije" su povele u 36. minutu kada je mrežu domaćina zatresao Olivije Žiru. On je ovim pogotkom postao prvi Francuz koji je zatresao mrežu Monaka u Ligi šampiona još od 2004. godine kada je to uradio Đibril Sise. Desetak minuta pre kraja susreta, mrežu domaćih zatresao je i Remzi, postavivši tako konačan rezultat dvomeča 3:3. Ali zbog više postignutih golova u gostima prolazak u četvrtinu finala izborio je Monako.

MONAKO: Subašić, Fabinjo, Valas, Abdenur, Kurzava, Mutinjo, Tulalan, Kondogbija, Dirar (od 86. Enderson), Marsijal (Od 60. Fereira), Berbatov (od 73. Silva).

ARSENAL: Ospina, Belerin, Mertezaker, Košćielni (od 63. Remzi), Monreal (od 83. Gibs), Kokelin, Kazorla, Velbek (od 72. Volkot), Ozil, Sančez, Žiru.

ATLETIKO MADRID: Moja (od 23. Moja), Huanfran, Himenez, Miranda, Gamez, Mario Suarez, Koke, Kani (od 46. Garsija), Turan, Grizman, Mandžukić (od 83. Mandžukić).

BAJER LEVERKUZEN: Leno, Hilbert, Toprak, Spahić, Vendel, Kastro, Bender, Belarabi, Čalhanoglu, Son (od 77. Rolfes), Drmić (od 68. Kiberling).