ЛиГА ШАМПИОНА: Атлетико после пенал драме у четвртфиналу, Монако избацио Арсенал! (ВИДЕО)

17.03.2015. 22:41
Fudbaleri Atletiko Madrida
Фудбалери Атлетико Мадрида / Извор: Бета/АП

"Тобџије" су славиле са 2:0 али им то није било довољно за пролаз даље. Екипа Дијега Симеонеа после пенала елиминисала Бајер.

У реванш мечевима Лиге шампиона, љубитељи најважније споредне ствари и те како су имали разлога за уживање. Без обзира на победу Арсенала, Монако се пласирао у четвртину финала. После велике драме и пенал рулета у Мадриду, Атлетико елиминисао Бајер 4:3 (пеналима 3:2).

Више него узбуљива утакмица у Мадриду. По истеку 90. минута на семафору је стајало 1:0 за Атлетико, што је с обзиром на то да је Бајер у првом мечу славио истим резултатом значило да ће се утакмица наставити продужецима. Једини погодак у регуларном делу меча постигао је Марио Суарез у 28. минуту.

С обзиром на то да ни после нових 30 минута игре није било промене резултата јасно је било да ће победника двомеча ипак морати да одлучи пенал рулет.

Почетак пенал серије није био онакав какав су у Атлетику прижељкивали пошто је преко гола шутирао Гарсија, али је у следећем шуту "узвратио" Чалханоглу који је буквално додао лопту голману Облаку тако да у првом кругу није било погодака. Први гол са пенала постигао је Гризман, али је одмах поравнао капитен Бајера Ролс. Потом је сигуран са беле тачке био Суарез, а онда је Топрак шутирао преко гола и Атлетико је повео са 2:1, после три серије. Већ у четвртој серији капитен домаћих Коке је промашио, а Бајер је у утакмицу вратио Кастро. У петој серији сигуран је био Торес, а онда је Кислинг шутирао преко гола и означио коначну победу Атлетика, од 4:3 (пеналима 3:2).

Atletiko-Bajer
Атлетико-Бајер / Извор: Бета/АП

Арсенал је славио на гостовању у Монаку са 2:0, али то изабраницима Арсена Венгера није било довољно за пролаз даље. "Тобџије" су повеле у 36. минуту када је мрежу домаћина затресао Оливије Жиру. Он је овим поготком постао први Француз који је затресао мрежу Монака у Лиги шампиона још од 2004. године када је то урадио Ђибрил Сисе. Десетак минута пре краја сусрета, мрежу домаћих затресао је и Ремзи, поставивши тако коначан резултат двомеча 3:3. Али због више постигнутих голова у гостима пролазак у четвртину финала изборио је Монако.

МОНАКО: Субашић, Фабињо, Валас, Абденур, Курзава, Мутињо, Тулалан, Кондогбија, Дирар (од 86. Ендерсон), Марсијал (Од 60. Фереира), Бербатов (од 73. Силва).

АРСЕНАЛ: Оспина, Белерин, Мертезакер, Кошћиелни (од 63. Ремзи), Монреал (од 83. Гибс), Кокелин, Казорла, Велбек (од 72. Волкот), Озил, Санчез, Жиру.

АТЛЕТИКО МАДРИД: Моја (од 23. Моја), Хуанфран, Хименез, Миранда, Гамез, Марио Суарез, Коке, Кани (од 46. Гарсија), Туран, Гризман, Манџукић (од 83. Манџукић).

БАЈЕР ЛЕВЕРКУЗЕН: Лено, Хилберт, Топрак, Спахић, Вендел, Кастро, Бендер, Белараби, Чалханоглу, Сон (од 77. Ролфес), Дрмић (од 68. Киберлинг).