SL: Partizan "trojkom" najavio obračun sa BATE-om, Trujić dominirao (VIDEO)

22.08.2015. 20:54
Nikola Trujić
Nikola Trujić / Izvor: MN Press

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa crno-beli sa 3:1 savladali "zebre" iz Čačka.

Fudbaleri Partizana mogu da se posvete pripremi revanša plej-ofa za Ligu šampiona protiv BATE Borisova u sredu, pošto su meč Superlige u Čačku uspešno okončali. Crno-beli su u utakmici 7. kola sa 3:1 pobedili Borac, a najzapaženiji pojedinac je bio Nikola Trujić sa golom i dve asistencije. Strelci su bili i Gregor Balažic i Saša Lukić, dok je počasni gol za domaćina postigao Filip Knežević.

Braniocu titule ovo je prva ovosezonska pobeda u gostima u srpskom šampionatu. Ukratko rečeno, Partizan nije bio toliko bolji koliko pokazuje rezultat. Prvo poluvreme je pripalo domaćinu koji nije koristio prilike, što su gosti kasnije kaznili tri puta.

U napadu Partizana na početku nije bilo Valerija Božinova, a umesto Bugarina starter je bio Ivan Šaponjić. Takođe, među početnih 11 bio je i kapiten Saša Ilić. Trener crno-belih Zoran Milinković nije mogao da računa na Miroslava Vulićevića, Darka Brašanca, Andriju Živkovića i Abubakara Oumarua. U uvodnim minutima, domaćin je bio opasniji, a najbliži postizanju gola bio je u 11. minutu. Bivši igrač Partizana, sada prvotimac Borca, Filip Knežević je pretrčao Ivana Bandalovskog, a zatim bio u situaciju "jedan na jedan" sa Živkom Živkovićem. Golman Partizana je odlično ušao u šut Kneževiću i sprečio vođstvo. Treba spomenuti da je na samom početku meča bugarski defanzivac zamalo savladao Živkovića. Ipak, lopta je prošla pola metra pored gola.

I u završnici prvog dela igre, u kojem je Partizan delovao neubedljivo, "sevnula" je levica Nikole Trujića (pogledajte OVDE). Posle gužve u kaznenom prostoru, defanzivci Borca su izbacili loptu, ali je ona na njihovu nesreću došla do Trujića. Sa 18 metara je poslao loptu koja je "skinula paučinu" gola Vladimira Bajića.

U narednom kolu, koje je na programu sledećeg vikenda, Partizan će ugostiti OFK Beograd, dok će Borac igrati u Jagodini.

Već na početku nastavka utakmice odigrane po lošem, nakvašenom i slabo osvetljenom terenu bilo je i 2:0. U 49. minutu, posle kornera koji je izveo Stefan Babović, Trujić je glavom prosledio loptu na peterac. Tamo je sačekao Gregor Balažic i pored dvojice čuvara samo postavio glavu. Bajić nije mogao ništa. Nekoliko minuta kasnije, na drugoj strani pokušao je Knežević, ali je lopta otišla preko gola. U 55. minutu, Šaponjić je poslao "projektil" ka golu Bajića sa 17 metara. Usledila je odlična odbrana i novi korner za goste iz Beograda.

U 67. minutu, posle velike greške Balažica, Uroš Đerić (ušao u 60. minutu) je bio "jedan na jedan" sa Živkovićem, ali je pobednik opet bio čuvar mreže Partizana. Samo tri minuta kasnije, Saša Lukić je posle odličnog dodavanja Trujića ponovo savladao Bajića, da bi veoma brzo usledio odgovor Čačana. Strelac je bio Knežević koji je to i zaslužio.

U 82. minutu, umesto Lukića koji se žalio na povredu ušao debitant Nebojša Kosović. Do kraja meča rezultat se nije menjao.

OVDE pročitajte više o ranije odigranim utakmicama 7. kola Superlige Srbije, a OVDE pročitajte o pesmi posvećenoj Aleksandru Mitroviću

BORAC - PARTIZAN 1:3

STRELCI:  Trujić 39, Balažic 49, Lukić 70 - Knežević 72.

STADION: Gradski u Čačku

SUDIJA: Danilo Grujić