СЛ: Партизан "тројком" најавио обрачун са БАТЕ-ом, Трујић доминирао (ВИДЕО)

22.08.2015. 20:54
Nikola Trujić
Никола Трујић / Извор: МН Press

У последњој утакмици суботњег програма црно-бели са 3:1 савладали "зебре" из Чачка.

Фудбалери Партизана могу да се посвете припреми реванша плеј-офа за Лигу шампиона против БАТЕ Борисова у среду, пошто су меч Суперлиге у Чачку успешно окончали. Црно-бели су у утакмици 7. кола са 3:1 победили Борац, а најзапаженији појединац је био Никола Трујић са голом и две асистенције. Стрелци су били и Грегор Балажиц и Саша Лукић, док је почасни гол за домаћина постигао Филип Кнежевић.

Браниоцу титуле ово је прва овосезонска победа у гостима у српском шампионату. Укратко речено, Партизан није био толико бољи колико показује резултат. Прво полувреме је припало домаћину који није користио прилике, што су гости касније казнили три пута.

У нападу Партизана на почетку није било Валерија Божинова, а уместо Бугарина стартер је био Иван Шапоњић. Такође, међу почетних 11 био је и капитен Саша Илић. Тренер црно-белих Зоран Милинковић није могао да рачуна на Мирослава Вулићевића, Дарка Брашанца, Андрију Живковића и Абубакара Оумаруа. У уводним минутима, домаћин је био опаснији, а најближи постизању гола био је у 11. минуту. Бивши играч Партизана, сада првотимац Борца, Филип Кнежевић је претрчао Ивана Бандаловског, а затим био у ситуацију "један на један" са Живком Живковићем. Голман Партизана је одлично ушао у шут Кнежевићу и спречио вођство. Треба споменути да је на самом почетку меча бугарски дефанзивац замало савладао Живковића. Ипак, лопта је прошла пола метра поред гола.

И у завршници првог дела игре, у којем је Партизан деловао неубедљиво, "севнула" је левица Николе Трујића (погледајте ОВДЕ). После гужве у казненом простору, дефанзивци Борца су избацили лопту, али је она на њихову несрећу дошла до Трујића. Са 18 метара је послао лопту која је "скинула паучину" гола Владимира Бајића.

У наредном колу, које је на програму следећег викенда, Партизан ће угостити ОФК Београд, док ће Борац играти у Јагодини.

Већ на почетку наставка утакмице одигране по лошем, наквашеном и слабо осветљеном терену било је и 2:0. У 49. минуту, после корнера који је извео Стефан Бабовић, Трујић је главом проследио лопту на петерац. Тамо је сачекао Грегор Балажиц и поред двојице чувара само поставио главу. Бајић није могао ништа. Неколико минута касније, на другој страни покушао је Кнежевић, али је лопта отишла преко гола. У 55. минуту, Шапоњић је послао "пројектил" ка голу Бајића са 17 метара. Уследила је одлична одбрана и нови корнер за госте из Београда.

У 67. минуту, после велике грешке Балажица, Урош Ђерић (ушао у 60. минуту) је био "један на један" са Живковићем, али је победник опет био чувар мреже Партизана. Само три минута касније, Саша Лукић је после одличног додавања Трујића поново савладао Бајића, да би веома брзо уследио одговор Чачана. Стрелац је био Кнежевић који је то и заслужио.

У 82. минуту, уместо Лукића који се жалио на повреду ушао дебитант Небојша Косовић. До краја меча резултат се није мењао.

ОВДЕ прочитајте више о раније одиграним утакмицама 7. кола Суперлиге Србије, а ОВДЕ прочитајте о песми посвећеној Александру Митровићу

БОРАЦ - ПАРТИЗАН 1:3

СТРЕЛЦИ:  Трујић 39, Балажиц 49, Лукић 70 - Кнежевић 72.

СТАДИОН: Градски у Чачку

СУДИЈА: Данило Грујић