18.10.2014. 18:46 22:50
Junak 147. večitog derbija Nikola Drinčić
Junak 147. večitog derbija Nikola Drinčić / Izvor: MN Press

Crno-beli slavili u 147. večitom derbiju sa 1:0 golom iskusnog veziste.

Bomba Nikole Drinčića presudila je Crvenoj zvezdi! Vezista Partizana rešio je 147. večiti derbi evrogolom iz slobodnog udarca  u 77. minutu i doneo crno-belima četiri boda prednosti u odnosu na večitog rivala uz utakmicu manje, 1:0 (0:0).

Crno-beli su bili konkretniji rival, pogotovo u drugom poluvremenu. Imao je tim iz Humske nekoliko dobrih šansi, prvenstveno se to odnosi na Petra Škuletića, ali je odlični Predrag Rajković u nekoliko situacija spasao crveno-bele.

Petar Škuletić u duelu sa fudbalerima Crvene zvezde
Petar Škuletić u duelu sa fudbalerima Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Međutim, derbi na stadionu Partizana mogao je da ima i drugačiji ishod... Iako su se fudbaleri Crvene zvezde branili u dobrom delu prvog poluvremena, opasnim kontrama ugrožavali su gol Milana Lukača i stvorili par odličnih prilika. Gosti su u 26. minutu propustili najbolju šansu na utakmici, kada je najmlađi akter u istoriji duela beogradksih rivala, Luka Jović, promašio šansu bolju od penala.

Lider Jelen Superlige u drugom delu je preuzeo kontrolu nad utakmicom, gol je "visio" u vazduhu. Ono što u nekoliko situacija nije pošlo za rukom Škuletiću, jeste Drinčiću, koji je postao specijalista za večite derbije. Kao i proletos, pocepao je Zvezdinu mrežu pod "severnom" tribinom i doneo timu Marka Nikolića trijumf koji ga je lansirao u apsolutnog favorita za osvajanje titule.

Slavlje fudbalera Partizana
Slavlje fudbalera Partizana / Izvor: MN Press

Dešavanja iz Humske pratili ste uživo na Srbijadanas.com.

Partizan - Crvena zvezda 1:0 (0.0)

Stadion: Partizana.

Strelac: Drinčić u 77. minutu.

Sudija: Milorad Mažić (Vrbas).

Žuti kartoni: Gavrić (Crvena zvezda).

Partizan: Lukač, Vulićević, Ćirković, Stanković, Volkov, B. Ilić, Drinčić (od 90. Marković), Grbić (od 56. A. Živković), S. Ilić (od 71. Pantić), Lazović, Škuletić.

Crvena zvezda: Rajković, Pečnik, Pavićević, Lazić, Mijailović, Kovačević, Bosančić (od 80. Katai), Lazović, Ristić (od 80. Avramovski), Gavrić, Jović (od 65. Jović).

KRAJ

90+5 minut - Očajnički pokušaj Kataija iz velike dlajine, Lukač siguran.

90+3 - Jalovi pokušaji Crvene zvezde da izjednači rezultat.

90+1 minut - Junak derbija Drinčić izlazi iz igre i dobija ovacije navijača Partizana. Na terenu je Saša Marković.

85. minut - Škuletiću nikako da se posreći da se upiše u listu strelaca. Oštar volej pod prečku, Rajković boksuje u korner.

80. minut - Poslednji aduti Nenada Lalatovića su na terenu: Aleksandar Katai i Daniel Avramovski menjaju Miloša Bosančića i Mihajla Ristića.

77. minut - GOOOOL, 1:0, Drinčić! "Bombarder" Partizana pogodio je mrežu Zvezde iz slobodnog udarca sa 16 metara, iako je Rajković zakačio loptu.

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: MN Press

72. minut - Opet Škuletić i opet promašaj. Rajković je odlčno odbranio udarac napadača Partizana koji je uklizao posle centaršuta Živkovića.

69. minut - Saša Ilić napušta teren, šansu dobija Danilo Pantić.

65. minut - Đorđe Rakić menja Luku Jovića.

64. minut - Utakmica je nastavljena, ubrzo šansa za Škletića. Napadač crno-belih šutao je u donji levi ugao, Rajković je nogom izbacio loptu.

61. minut - Nova bakljada navijača Partizana, Mažić ponovo prekida utakmicu.

59. minut - Centaršut Darka Lazovića, Luka Jović šutira preko gola.

57. minut - Skraćeni korner za Zvezdu, Bosančić je šutirao direktno ka mreži, ali lopta odlazi preko gola Lukača.

56. minut - Prva izmena u Partizanu, Andrija Živković ulazi umesto Grbića.

53. minut - Danko Lazović centrirao je sa desne strane, Škuletić je zakasnio da uputi bolji šut ka golu gostiju.

52. minut - Prvi ozbiljniji napad Zvezde u nastavku. Pokušaj Kovačevića iz velike daljine pored gola.

49. minut - Novi atak crno-belih. Branko Ilić šutira oštro preko gola.

46. minut - Veliki pritisak Partizana na početkud rugog poluvremena. Škuletić je uletep po levoj strani u kazneni prostor gostiju, ali umesto da šutira, asistirao je ka Lazoviću i šansa je otišla u nepovrat.

Duel Petra Grbića i Nikole Mijailovića
Duel Petra Grbića i Nikole Mijailovića / Izvor: MN Press

45+1 - Danko Lazović se nije najbolje snašao u kaznenom prostoru crveno-belih.

45. minut - Pečnik šutira sa 16 metara sa ivice kaznenog prostora u gornji levi ugao, Lukač izbacuje u korner.

44. minut - Škuletić je najkonkretniji fudbaler Partizana, novi pokušaj preko gola.

42. minut - Zvezda je sve opasnija, posle karambola u kaznenom prostoru domaćina, Lukač izbacuje loptu.

36. minut - Ponovo Jović, ali nije dobro zahvatio loptu posle duge lopte agilnog Bosančića.

35. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je vezsita godstiju Nenad Gavrić.

31. minut - Ohrabrila se Zvezda, novi opasan napad sa levog boka. ali Gavrić pravi prekršaj.

26. minut - Kakva šansa za Luku Jovića! Mladi napadač Zvezde promašio je sa šest metara posle centaršuta po zemlji Lazovića. Lopta je otišla preko gola.

24. minut - Gosti se uglavnom brane, ali su konačno uspeli da se oslobode pritiska Partizana. Međutim, bez opasnosti po gol crno-belih.

17. minut - Bomba Ćirkovića sa 30 metara, Rajković boksuje. U nastavku akcije pokušao je i Škuletić. Partizan konkretniji u prvom delu prvog poluvremena.

10. minut - Utakmica je nastavljena...

6. minut - Prekid zbog bakljade na južnoj tribini, gde su smešteni najvatreniji navijači Partizana.

5. minut - Pokušava Zvezda sa levog boka, lopta je došla do Lazovića na suprotnoj strani, ali bez opasnosti po gol Lukača.

1. minut - Crno-beli su počeli ofanzivno, Škuletić pokušava levom nogom sa 17 metara, lopta odlazi pored desne stative Rajkovića.