18.10.2014. 18:46 22:50
Junak 147. večitog derbija Nikola Drinčić
Јунак 147. вечитог дербија Никола Дринчић / Извор: МН Press

Црно-бели славили у 147. вечитом дербију са 1:0 голом искусног везисте.

Бомба Николе Дринчића пресудила је Црвеној звезди! Везиста Партизана решио је 147. вечити дерби евроголом из слободног ударца  у 77. минуту и донео црно-белима четири бода предности у односу на вечитог ривала уз утакмицу мање, 1:0 (0:0).

Црно-бели су били конкретнији ривал, поготово у другом полувремену. Имао је тим из Хумске неколико добрих шанси, првенствено се то односи на Петра Шкулетића, али је одлични Предраг Рајковић у неколико ситуација спасао црвено-беле.

Petar Škuletić u duelu sa fudbalerima Crvene zvezde
Петар Шкулетић у дуелу са фудбалерима Црвене звезде / Извор: МН Press

Међутим, дерби на стадиону Партизана могао је да има и другачији исход... Иако су се фудбалери Црвене звезде бранили у добром делу првог полувремена, опасним контрама угрожавали су гол Милана Лукача и створили пар одличних прилика. Гости су у 26. минуту пропустили најбољу шансу на утакмици, када је најмлађи актер у историји дуела београдксих ривала, Лука Јовић, промашио шансу бољу од пенала.

Лидер Јелен Суперлиге у другом делу је преузео контролу над утакмицом, гол је "висио" у ваздуху. Оно што у неколико ситуација није пошло за руком Шкулетићу, јесте Дринчићу, који је постао специјалиста за вечите дербије. Као и пролетос, поцепао је Звездину мрежу под "северном" трибином и донео тиму Марка Николића тријумф који га је лансирао у апсолутног фаворита за освајање титуле.

Slavlje fudbalera Partizana
Славље фудбалера Партизана / Извор: МН Press

Дешавања из Хумске пратили сте уживо на Srbijadanas.com.

Партизан - Црвена звезда 1:0 (0.0)

Стадион: Партизана.

Стрелац: Дринчић у 77. минуту.

Судија: Милорад Мажић (Врбас).

Жути картони: Гаврић (Црвена звезда).

Партизан: Лукач, Вулићевић, Ћирковић, Станковић, Волков, Б. Илић, Дринчић (од 90. Марковић), Грбић (од 56. А. Живковић), С. Илић (од 71. Пантић), Лазовић, Шкулетић.

Црвена звезда: Рајковић, Печник, Павићевић, Лазић, Мијаиловић, Ковачевић, Босанчић (од 80. Катаи), Лазовић, Ристић (од 80. Аврамовски), Гаврић, Јовић (од 65. Јовић).

КРАЈ

90 5 минут - Очајнички покушај Катаија из велике длајине, Лукач сигуран.

90 3 - Јалови покушаји Црвене звезде да изједначи резултат.

90 1 минут - Јунак дербија Дринчић излази из игре и добија овације навијача Партизана. На терену је Саша Марковић.

85. минут - Шкулетићу никако да се посрећи да се упише у листу стрелаца. Оштар волеј под пречку, Рајковић боксује у корнер.

80. минут - Последњи адути Ненада Лалатовића су на терену: Александар Катаи и Даниел Аврамовски мењају Милоша Босанчића и Михајла Ристића.

77. минут - ГООООЛ, 1:0, Дринчић! "Бомбардер" Партизана погодио је мрежу Звезде из слободног ударца са 16 метара, иако је Рајковић закачио лопту.

Fudbaleri Crvene zvezde
Фудбалери Црвене звезде / Извор: МН Press

72. минут - Опет Шкулетић и опет промашај. Рајковић је одлчно одбранио ударац нападача Партизана који је уклизао после центаршута Живковића.

69. минут - Саша Илић напушта терен, шансу добија Данило Пантић.

65. минут - Ђорђе Ракић мења Луку Јовића.

64. минут - Утакмица је настављена, убрзо шанса за Шклетића. Нападач црно-белих шутао је у доњи леви угао, Рајковић је ногом избацио лопту.

61. минут - Нова бакљада навијача Партизана, Мажић поново прекида утакмицу.

59. минут - Центаршут Дарка Лазовића, Лука Јовић шутира преко гола.

57. минут - Скраћени корнер за Звезду, Босанчић је шутирао директно ка мрежи, али лопта одлази преко гола Лукача.

56. минут - Прва измена у Партизану, Андрија Живковић улази уместо Грбића.

53. минут - Данко Лазовић центрирао је са десне стране, Шкулетић је закаснио да упути бољи шут ка голу гостију.

52. минут - Први озбиљнији напад Звезде у наставку. Покушај Ковачевића из велике даљине поред гола.

49. минут - Нови атак црно-белих. Бранко Илић шутира оштро преко гола.

46. минут - Велики притисак Партизана на почеткуд ругог полувремена. Шкулетић је улетеп по левој страни у казнени простор гостију, али уместо да шутира, асистирао је ка Лазовићу и шанса је отишла у неповрат.

Duel Petra Grbića i Nikole Mijailovića
Дуел Петра Грбића и Николе Мијаиловића / Извор: МН Press

45 1 - Данко Лазовић се није најбоље снашао у казненом простору црвено-белих.

45. минут - Печник шутира са 16 метара са ивице казненог простора у горњи леви угао, Лукач избацује у корнер.

44. минут - Шкулетић је најконкретнији фудбалер Партизана, нови покушај преко гола.

42. минут - Звезда је све опаснија, после карамбола у казненом простору домаћина, Лукач избацује лопту.

36. минут - Поново Јовић, али није добро захватио лопту после дуге лопте агилног Босанчића.

35. минут - Први жути картон на мечу добио је везсита годстију Ненад Гаврић.

31. минут - Охрабрила се Звезда, нови опасан напад са левог бока. али Гаврић прави прекршај.

26. минут - Каква шанса за Луку Јовића! Млади нападач Звезде промашио је са шест метара после центаршута по земљи Лазовића. Лопта је отишла преко гола.

24. минут - Гости се углавном бране, али су коначно успели да се ослободе притиска Партизана. Међутим, без опасности по гол црно-белих.

17. минут - Бомба Ћирковића са 30 метара, Рајковић боксује. У наставку акције покушао је и Шкулетић. Партизан конкретнији у првом делу првог полувремена.

10. минут - Утакмица је настављена...

6. минут - Прекид због бакљаде на јужној трибини, где су смештени најватренији навијачи Партизана.

5. минут - Покушава Звезда са левог бока, лопта је дошла до Лазовића на супротној страни, али без опасности по гол Лукача.

1. минут - Црно-бели су почели офанзивно, Шкулетић покушава левом ногом са 17 метара, лопта одлази поред десне стативе Рајковића.