108.2155

PREMIJER LIGA: Čelsi slavio u derbiju Londona i potvrdio prvo mesto

05.10.2014. 17:33
Dijego Kosta slavi gol u meču sa Arsenalom u sedmom kolu Premijer lige
Dijego Kosta slavi gol u meču sa Arsenalom u sedmom kolu Premijer lige / Izvor: Beta/AP

"Plavci" su u duelu jedine dve neporažene ekipe u šampionatu slavili na "Stamford bridžu" golovima Edena Azara i Dijega Koste.

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Arsenala rezultatom 1:0 (1:0) u derbi susretu 7. kola Premijer lige.

"Plavci" su u derbiju Londona ostali neporaženi i u sedmom uzastopnom međusobnom meču protiv "tobdžija", a najzaslužniji za trijumf bio je sjajni Eden Azar. Belgijanac je u 27. minutu susreta izvanredno promešao odbranu gostiju sa "Emirejtsa", kada ga je u šesnaestercu oborio Košćelni, a sudija Martin Etkinskon pokazao na belu tačku. Azar je uzeo loptu u ruke i rutinski nadmudrio Ščesnog, dovevši svoj tim u vođstvo.

Gosti su želeli izjednačenje, pokušavali da priprete, ali u ovom susretu nisu mogli da ponove odličnu partiju iz meča sa Galatasarajem u Ligi šampiona (4:1). Naprotiv, tim Žozea Murinja bio je mnogo konkretniji u duelu sa gradskim rivalom, a desetu pobedu "plavaca" u poslednjih međusobnih 14 susreta potvrdio je Dijego Kosta u 76. minutu, koji je posle izvanrednog dubinskog pasa Fabregasa elegnatno prebacio Ščesnog i potvrdio lidersku poziciju na tabeli, ostavši na taj način jedini tim sa epitetom neporaženog u dosadašnjem toku šampionata, koji se do ovog kola vezivao za oba londonska rivala.

Meč je obeležio i sukob dvojice menadžera sredinom prvog poluvremena, a koliko su stvari zategnute između dva stručnjaka pokazuje i činjenica da se nisu rukovali nakon meča.