ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Челси славио у дербију Лондона и потврдио прво место

05.10.2014. 17:33
Dijego Kosta slavi gol u meču sa Arsenalom u sedmom kolu Premijer lige
Дијего Коста слави гол у мечу са Арсеналом у седмом колу Премијер лиге / Извор: Бета/АП

"Плавци" су у дуелу једине две непоражене екипе у шампионату славили на "Стамфорд бриџу" головима Едена Азара и Дијега Косте.

Фудбалери Челсија савладали су екипу Арсенала резултатом 1:0 (1:0) у дерби сусрету 7. кола Премијер лиге.

"Плавци" су у дербију Лондона остали непоражени и у седмом узастопном међусобном мечу против "тобџија", а најзаслужнији за тријумф био је сјајни Еден Азар. Белгијанац је у 27. минуту сусрета изванредно промешао одбрану гостију са "Емирејтса", када га је у шеснаестерцу оборио Кошћелни, а судија Мартин Еткинскон показао на белу тачку. Азар је узео лопту у руке и рутински надмудрио Шчесног, довевши свој тим у вођство.

Гости су желели изједначење, покушавали да припрете, али у овом сусрету нису могли да понове одличну партију из меча са Галатасарајем у Лиги шампиона (4:1). Напротив, тим Жозеа Муриња био је много конкретнији у дуелу са градским ривалом, а десету победу "плаваца" у последњих међусобних 14 сусрета потврдио је Дијего Коста у 76. минуту, који је после изванредног дубинског паса Фабрегаса елегнатно пребацио Шчесног и потврдио лидерску позицију на табели, оставши на тај начин једини тим са епитетом непораженог у досадашњем току шампионата, који се до овог кола везивао за оба лондонска ривала.

Меч је обележио и сукоб двојице менаџера средином првог полувремена, а колико су ствари затегнуте између два стручњака показује и чињеница да се нису руковали након меча.