SERIJA A: Empoli vodio, pa onda spasavao bod

23.09.2014. 22:43
Lorenco Toneli i Fernando Tores
Lorenco Toneli i Fernando Tores / Izvor: Beta/AP

U prvom meču četvrtog kola Empoli i Milan igrali nerešeno.

Nije bilo pobednika u prvom meču četvrtog kola Serije A. Empoli i Milan su igrali 2:2 (2:1). Domaći su već u 21. minutu golovima Tonelija i Pućarelija poveli 2:0. Smanjio je Fernando Tores u 43. minutu, i to mu je bio prvi gol u dresu Milana.

Konačan rezultat je postavio Honda u 58. minutu. Do izjednačujućeg gola domaći su imali inicijativu i stvorili nekoliko odličnih šansi, a onda se situacija potpuno preokrenula. Milan je u 62. minutu mogao da povede, ali je šut Meneza zaustavila prečka. Nedugo zatim i Tores je bio u šansi za gol, a u 80. je pokušao Honda iz slobodnog udarca. Od 86. minuta Empoli je igrao sa desetoricom jer je za samo minut Valdifijori dobio dva žuta kartona.