SERIJA A: Juve melje, majstorija Iguaina, Sampa sigurna, poraz Milana! (VIDEO)

18.01.2015. 22:33 22:32
Fudbaleri Napolija
Fudbaleri Napolija / Izvor: Beta/AP

Šest pogodaka u Đenovi, Udineze i Kaljari podelili bodove, Fiorentina sigurna protiv Kjeva. Juventus bez milosti za momke iz grada Romea i Julije.

U jednom od derbija 19. kola Serije A Napoli je "minimalcem" savladao Lacio. Za razliku od njih Juve je zgazio Veronu.

Šampion Italije ni najmanje nisu bili raspoloženi da igrače iz grada Romea i Julije "okruže" ljubavlju. Torinezi su ih samleli (4:0). Dva gola dao je Karlos Tevez, dok su mrežu golmana Rafaela po jednom tresli Pogba, koji je i načeo Veronu, i Pereira. Posle ove pobede "stara dama" ima pet poena više od Rome, dok na treće mesto, sa 13 bodova manje dele Mihina Sampdorija i Napoli.

Pobednika duela podno Vezuva odlučila je svojevrsna majstorija Iguaina u 18. minutu susreta. Istim rezultatom Atalanta je savladala Milan i tako napravila jedno o svojevrsnih iznenađenja.

Torino je u poslednjim trenutcima meča pogotkom Lopeza stigao do pobede u zanimljivom meču protiv Ćezene (3:2). Nove bodove je upisala i Fiorentina koja je pogotkom Babakara u sudijskoj nadoknadi uspela da savlada Kjevo.

Više nego interesantno bilo je u Đenovi gde je domaća ekipa remizirala sa Sosuolom. Gol za izjednačenje domaćini su postigli sa bele tačke u 92. minutu kada se po drugi put u listu strelaca upisao Fetfatizis.

Ekipa Sampdorije bila je sigurna na gostovanju ParmiIzabranici Siniše Mihajlovića slavili su sa 2:0 i upisali nova tri boda. Interesantno je bilo i na meču između Udinezea i Kaljarija, gde su gosti poveli, a onda su domaćini sa dva pogotka u dva minuta uspeli da stignu do preokreta ali su ispustili ceo plen pošto je Avelar pogotkom sa bele tačke postavio konačnih 3:3.