СЕРИЈА А: Јуве меље, мајсторија Игуаина, Сампа сигурна, пораз Милана! (ВИДЕО)

Fudbaleri Napolija
Фудбалери Наполија / Извор: Бета/АП

Шест погодака у Ђенови, Удинезе и Каљари поделили бодове, Фиорентина сигурна против Кјева. Јувентус без милости за момке из града Ромеа и Јулије.

У једном од дербија 19. кола Серије А Наполи је "минималцем" савладао Лацио. За разлику од њих Јуве је згазио Верону.

Шампион Италије ни најмање нису били расположени да играче из града Ромеа и Јулије "окруже" љубављу. Торинези су их самлели (4:0). Два гола дао је Карлос Тевез, док су мрежу голмана Рафаела по једном тресли Погба, који је и начео Верону, и Переира. После ове победе "стара дама" има пет поена више од Роме, док на треће место, са 13 бодова мање деле Михина Сампдорија и Наполи.

Победника дуела подно Везува одлучила је својеврсна мајсторија Игуаина у 18. минуту сусрета. Истим резултатом Аталанта је савладала Милан и тако направила једно о својеврсних изненађења.

Торино је у последњим тренутцима меча поготком Лопеза стигао до победе у занимљивом мечу против Ћезене (3:2). Нове бодове је уписала и Фиорентина која је поготком Бабакара у судијској надокнади успела да савлада Кјево.

Више него интересантно било је у Ђенови где је домаћа екипа ремизирала са Сосуолом. Гол за изједначење домаћини су постигли са беле тачке у 92. минуту када се по други пут у листу стрелаца уписао Фетфатизис.

Екипа Сампдорије била је сигурна на гостовању ПармиИзабраници Синише Михајловића славили су са 2:0 и уписали нова три бода. Интересантно је било и на мечу између Удинезеа и Каљарија, где су гости повели, а онда су домаћини са два поготка у два минута успели да стигну до преокрета али су испустили цео плен пошто је Авелар поготком са беле тачке поставио коначних 3:3.