15°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

ŠIROM EVROPE: Lester grabi ka tituli, "Đavoli" pobedili 1000. golom, Romi "derbi de la kapitale"

03.04.2016. 16:25 22:45
Simpson Tadic
Simpson Tadic / Izvor: Reuters

"Lisice" minimalno savladale Sautempton i imaju otvoren put ka peharu.

Lester je minimalno savladao Sautempton i verovatno napravio ključni korak ka istorijskom osvajanju titule, Mančester junajted je golom Marsijala, 1000. premijerligaškim na Old Trafordu savladao Everton, Roma je pregazila gradskog rivala Lacio, dok je Napoli porazom od Udineza praktično izgubio trku za Skudeto.

Lester je golom kapitena Vesa Morgana pobedio Sautempton i čini se stekao nedostižnu prednost u odnosu na rivale, ima čak sedam bodova više od Totenhema i 11 od Arsenala koji ima meč manje. Dušan Tadić je odigrao drugo poluvreme za Sautempton, uneo je malo živosti u ekipu, ali nedovoljno da bi "sveci" izbegli poraz. Tadić je bio vidno nervozan, pa je dobio i žuti karton.

Mančester junajted je minimalno savladao Everton golom Marsijala. Najbolji strelac ekipe je postigao jubilarni 1000. premijerligaški gol za "đavole" na Old Trafordu, Junajted je postao prvi tim u ligi koji je stigao do tog jubileja.

Udineze je ubedljivo savladao Napoli a glavni junak utakmice bio je vezista domaćih Bruno Fernandeš. Portugalac je postigao dva gola, drugi spektakularnim makazicama i šutirao dva penala, od kojih prvi jeste, a drugi nije iskoristio. Ceo meč za Udineze odigrao je Zdravko Kuzmanović. Napoli sad ima čak šest bodova manje od Juventusa i samo četiri više od trećeplasirane Rome koja mu ozbiljno preti i želi drugo mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona.

Roma je deklasiranjem Lacija praktično obezbedila najmanje treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. "Vučica" je zasluženo pobedila, u potpunosti je nadigrala Lacio i potvrdila da je u ovom trenutku mnogo bolja ekipa. Milan Biševac je odigrao ceo meč za Lacio, a Filip Đorđević je šansu dobio u poslednjih šest minuta. Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić nisu bili u protokolu.

LACIO SMENIO TRENERA: Ekspresno je i NAĐEN novi

Milan je izgubio na gostovanju Atalanti iako je poveo već u 5. minutu golom Luiza Adrijana sa penala. Izabranici Siniše Mihajlovića su do kraja meča primili dva gola i sad je zaista pitanje dana kad će srpski stručnjak dobiti otkaz.

MIHA SE BAŠ NALJUTIO: Zbog poraza igrači Milana idu u...

U poslednjoj utakmici dana, Torino je na gostovanju pobedio Inter sa 2:1, posle preokreta. Poveli su "neroazuri" u 17. minutu, sa bele tačke, golom Maura Ikardija. U drugom poluvremenu, Kristijan Molinaro i Andrea Baloti su doneli tri boda "bikovima". Adem Ljajić je za Inter igrao do 59. minuta, dok je na klupi Torina sve vreme bio je Nikola Maksimović. Inače, Inter je meč završio sa devetoricom pošto su isključeni Miranda i Nagatomo.