ШИРОМ ЕВРОПЕ: Лестер граби ка титули, "Ђаволи" победили 1000. голом, Роми "дерби де ла капитале"

03.04.2016. 16:25 22:45
Simpson Tadic
Симпсон Тадиц / Извор: Реутерс

"Лисице" минимално савладале Саутемптон и имају отворен пут ка пехару.

Лестер је минимално савладао Саутемптон и вероватно направио кључни корак ка историјском освајању титуле, Манчестер јунајтед је голом Марсијала, 1000. премијерлигашким на Олд Трафорду савладао Евертон, Рома је прегазила градског ривала Лацио, док је Наполи поразом од Удинеза практично изгубио трку за Скудето.

Лестер је голом капитена Веса Моргана победио Саутемптон и чини се стекао недостижну предност у односу на ривале, има чак седам бодова више од Тотенхема и 11 од Арсенала који има меч мање. Душан Тадић је одиграо друго полувреме за Саутемптон, унео је мало живости у екипу, али недовољно да би "свеци" избегли пораз. Тадић је био видно нервозан, па је добио и жути картон.

Манчестер јунајтед је минимално савладао Евертон голом Марсијала. Најбољи стрелац екипе је постигао јубиларни 1000. премијерлигашки гол за "ђаволе" на Олд Трафорду, Јунајтед је постао први тим у лиги који је стигао до тог јубилеја.

Удинезе је убедљиво савладао Наполи а главни јунак утакмице био је везиста домаћих Бруно Фернандеш. Португалац је постигао два гола, други спектакуларним маказицама и шутирао два пенала, од којих први јесте, а други није искористио. Цео меч за Удинезе одиграо је Здравко Кузмановић. Наполи сад има чак шест бодова мање од Јувентуса и само четири више од трећепласиране Роме која му озбиљно прети и жели друго место које води директно у Лигу шампиона.

Рома је декласирањем Лација практично обезбедила најмање треће место које води у квалификације за Лигу шампиона. "Вучица" је заслужено победила, у потпуности је надиграла Лацио и потврдила да је у овом тренутку много боља екипа. Милан Бишевац је одиграо цео меч за Лацио, а Филип Ђорђевић је шансу добио у последњих шест минута. Душан Баста и Сергеј Милинковић-Савић нису били у протоколу.

ЛАЦИО СМЕНИО ТРЕНЕРА: Експресно је и НАЂЕН нови

Милан је изгубио на гостовању Аталанти иако је повео већ у 5. минуту голом Луиза Адријана са пенала. Изабраници Синише Михајловића су до краја меча примили два гола и сад је заиста питање дана кад ће српски стручњак добити отказ.

МИХА СЕ БАШ НАЉУТИО: Због пораза играчи Милана иду у...

У последњој утакмици дана, Торино је на гостовању победио Интер са 2:1, после преокрета. Повели су "нероазури" у 17. минуту, са беле тачке, голом Маура Икардија. У другом полувремену, Кристијан Молинаро и Андреа Балоти су донели три бода "биковима". Адем Љајић је за Интер играо до 59. минута, док је на клупи Торина све време био је Никола Максимовић. Иначе, Интер је меч завршио са деветорицом пошто су искључени Миранда и Нагатомо.