SP: Iguain isterao „đavole“ iz Brazila

05.07.2014. 17:18 14:40
Fudbalska reprezentacija Argentine
Fudbalska reprezentacija Argentine / Izvor: Beta/AP

Pogotkom u osmom minutu susreta, fudbaler Napolija obezbedio „gaučosima“ prolaz u polufinale.

Posle Brazila i Nemačke, svoje mesto u polufinalu obezbedila je i Argentina. „Gaučosi“ su minimalnom pobedom nad Belgijom, opravdali ulogu favorita i sada mirno čekaju svog rivala, Holandiju ili Kostariku.

Sreću zbog trijumfa u redovima „gaučosa“ umanjiće povreda Anhela Di Marije zbog koje je morao da napusti teren već u 31. minutu.

Pogodak odluke postignut je u 8. minutu kada je Mesi poslao loptu do Maskerana, na putu do šesnaterca ona se odbila do noge Iguainu koji je sjajnim volej udarcem poslao u mrežu nemoćnog Kurtoe.

Rani pogodak značio je i otovorenu utakmicu i veliku borbu do samog kraja. Bezrezervno se borilo za svaku loptu, igralo se na grenici faula ali i pored velikih napora Belgijanci nisu uspeli da savladaju Romera i stignu prednost Argentine.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratiti na sajtu "Srbija Danas".

ARGENTINA: Romero, Basanta, Garaj, Demikelis, Zabaleta, Bilja, Maskerano, Di Marija (Perez), Laveci (Palasio), Mesi, Iguain (Gago).

BELGIJA: Kurtoa, Aldervireld, Van Bujten, Kompani, Vertongen, Vitsel, Felaini, De Brujne, Miralas (Mertens), Azar (Čadli), Oriđi (Lukaku).

Utakmica je završena, Argentina je u polufinalu.

Odmah su na drugoj strani zapretili Belgijanci ali je Vitsel sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

93. minut - Posle solo prodora Mesi se našao oči u oči sa Kurtoom, ali je sigurni golman sjajnom odbranom zaustavio šut napadača Barselone.

76. minut - Da im preostaje sve manje vremena da izbore bar produžetak, svesni su svi igrači Belgije što se vidi po pritisku pred golom Romera.

65. minut - Posle šuta De Brujinea, Garaj je u želji da izbaci loptu umalo savladao svog golmana, ali je Romero bio na mestu.

61. minut - Pokušao je Felaini ali je glavom šutirao preko gola.

55. minut - Iguain je mogao da se proslavi. Sam je prošao celokupnu odbranu Belgije i snažnim šutem sa šesnaestak metara pogodio prečku.

51. minut - Iguain je ponovo pokušao ali je odbrana Belgije bila na visini zadatka.

Od početka drugog dela meča, vodi se velika borba na svim delovima terena. Bori se za svaku loptu, igra se na granici faula. Ni jedan od selektora još uvek se ne odlučuju na izmene.

42. minut - De Brujne je uputio centaršut sa leve strane, a Miralas je bio zamalo neprecizan.

40. minut - Iz slobodnog udarca sa svega šesnaestak metara Mesi šutira preko gola.

31. minut - Posle jednog od startovao ukazivana mu je pomoć, ali Di Marija ne može da nastavi susret. Veliki hendikep za Argentinu.

25. minut - De Brujne je pokušao iz daljine, ali je sjajno intervenisao Romero.

Rani pogodak, osokolio je Argentince koji su još odlučnije krenuli napred ali i Belgijanci znalački uzvraćaju.

Slavlje Iguaina
Slavlje Iguaina / Izvor: Tanjug

8. minut 1:0 GOOLL - IGUAIN - Posle dodavanja Mesija i Maskerana lopta se odbila od Vertongena i došla do Iguaina koji je iz voleja matirao nemoćnog Kurtou.

Navijačice Argentine
Navijačice Argentine / Izvor: Beta/AP

Od prvog minuta igre se otvoreno. Obe ekipe jasno pokazuju želju da što pre stignu do vodećeg gola.