СП: Игуаин истерао „ђаволе“ из Бразила

05.07.2014. 17:18 14:40
Fudbalska reprezentacija Argentine
Фудбалска репрезентација Аргентине / Извор: Бета/АП

Поготком у осмом минуту сусрета, фудбалер Наполија обезбедио „гаучосима“ пролаз у полуфинале.

После Бразила и Немачке, своје место у полуфиналу обезбедила је и Аргентина. „Гаучоси“ су минималном победом над Белгијом, оправдали улогу фаворита и сада мирно чекају свог ривала, Холандију или Костарику.

Срећу због тријумфа у редовима „гаучоса“ умањиће повреда Анхела Ди Марије због које је морао да напусти терен већ у 31. минуту.

Погодак одлуке постигнут је у 8. минуту када је Меси послао лопту до Маскерана, на путу до шеснатерца она се одбила до ноге Игуаину који је сјајним волеј ударцем послао у мрежу немоћног Куртое.

Рани погодак значио је и отоворену утакмицу и велику борбу до самог краја. Безрезервно се борило за сваку лопту, играло се на греници фаула али и поред великих напора Белгијанци нису успели да савладају Ромера и стигну предност Аргентине.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратити на сајту "Србија Данас".

АРГЕНТИНА: Ромеро, Басанта, Гарај, Демикелис, Забалета, Биља, Маскерано, Ди Марија (Перез), Лавеци (Паласио), Меси, Игуаин (Гаго).

БЕЛГИЈА: Куртоа, Алдервирелд, Ван Бујтен, Компани, Вертонген, Витсел, Фелаини, Де Брујне, Миралас (Мертенс), Азар (Чадли), Ориђи (Лукаку).

Утакмица је завршена, Аргентина је у полуфиналу.

Одмах су на другој страни запретили Белгијанци али је Витсел са ивице шеснаестерца шутирао преко гола.

93. минут - После соло продора Меси се нашао очи у очи са Куртоом, али је сигурни голман сјајном одбраном зауставио шут нападача Барселоне.

76. минут - Да им преостаје све мање времена да изборе бар продужетак, свесни су сви играчи Белгије што се види по притиску пред голом Ромера.

65. минут - После шута Де Брујинеа, Гарај је у жељи да избаци лопту умало савладао свог голмана, али је Ромеро био на месту.

61. минут - Покушао је Фелаини али је главом шутирао преко гола.

55. минут - Игуаин је могао да се прослави. Сам је прошао целокупну одбрану Белгије и снажним шутем са шеснаестак метара погодио пречку.

51. минут - Игуаин је поново покушао али је одбрана Белгије била на висини задатка.

Од почетка другог дела меча, води се велика борба на свим деловима терена. Бори се за сваку лопту, игра се на граници фаула. Ни један од селектора још увек се не одлучују на измене.

42. минут - Де Брујне је упутио центаршут са леве стране, а Миралас је био замало непрецизан.

40. минут - Из слободног ударца са свега шеснаестак метара Меси шутира преко гола.

31. минут - После једног од стартовао указивана му је помоћ, али Ди Марија не може да настави сусрет. Велики хендикеп за Аргентину.

25. минут - Де Брујне је покушао из даљине, али је сјајно интервенисао Ромеро.

Рани погодак, осоколио је Аргентинце који су још одлучније кренули напред али и Белгијанци зналачки узвраћају.

Slavlje Iguaina
Славље Игуаина / Извор: Танјуг

8. минут 1:0 GOOLL - ИГУАИН - После додавања Месија и Маскерана лопта се одбила од Вертонгена и дошла до Игуаина који је из волеја матирао немоћног Куртоу.

Navijačice Argentine
Навијачице Аргентине / Извор: Бета/АП

Од првог минута игре се отворено. Обе екипе јасно показују жељу да што пре стигну до водећег гола.