21.06.2014. 17:31 14:43
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Tanjug

Pogotkom u vremenskoj nadoknadi fudbaler Barselone doneo pobedu svojoj ekipi.

I u drugom susretu na Svetskom prvenstvu reprezentacija Argentine stigla je do pobede. Hrabri Iranci koji su pružali otpor tokom većeg dela meča ipak nisu uspeli da izdrže do kraja. Jedan trenutak nepažnje u sudijskoj nadoknadi bio je dovoljan Mesiju da se namesti i pošalje loptu u mrežu (1:0).

Na dve utakmice Mundijala, Lionel Mesi se dva puta upisao u listu strelaca.

Od prvog sudijskog zvižduka Argentina je zagospodarila terenom, kontrolisala igru i posed lopte, dok su sa druge strane Iranci „bunkerom“pokušali da odole „gaučosima“. To im je u prvom delu susreta pošlo za rukom tako da se na odmor otišlo rezultatom sa početka meča.

Lionel Mesi

U drugom delu susreta Argentinci su nastavili sa svojom igrom iz prvog dela, dok su Iranci odlučili da krenu nešto otvorenije i pokušaju da stvore šansu pred golom Romera. U nekoliko navrata čuvar mreže Brazila bio je centralna figura na susretu pošto je sjajnim intervencijama uspeo da osujeti sve pokušaje Irana. Sa druge strane pretili su i Argentinci ali se dobrim intervencijama isticao i Hađiđi.

Ipak, kada se podvuče crta Argentina je uspela da opravda ulogu favorita i jednim ali vrednim pogotkom savlada Iran i posle dva odigrana kola zadrži maksimalan učinak.

Utakmicu uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Garaj, Fernandez, Roho, Gago, Maskerano, Di Marija, Mesi, Aguero (Laveci), Iguain (Palasio).

IRAN: Hađiđi, Hoseini, Sadegi, Montazeri, Puladi, Šojei (Hejdari), Nekunam, Tejmurian, Deđagah (Alireza), Gučanejhad, Hajsafi (Hađiđi).

Minimalna ali vredna pobeda Argentine koja posle dva odigrana kola ima maksimalan učinak.

90+1 - 1:0 GOOLL - MESI ćje iskoristio trenutak i malo slobodnog prostora, namestio se i poslao loptu u mrežu.

82.minut - Rojo je šutirao iskosa, ali je lopta završila pored gola Irana.

75. minut - Di Marija je šutirao iskosa ali je golman Irana bio na mestu.

U ovim trenucima susreta golmani su najbitnije figure u svojim ekipama.

66. minut - Sjajan pokušaj Deđagaha, ali još bolja intervencija Romera.

59. minut - Mesi u svojoj karakterističnoj akciji. U punom trku nadmudrio je svoje čuvare, namestio se ali je šutirao pored gola.

Lionel Mesi

52. minuta - Sjajna kontra u režiji igrača Irana. Posle odličnog dodavanja Reza je iz srca šesnaesterca pokušao glavom, ali je gol Argentine pravovremenom reakcijom sačuvao Romero.

I u drugom poluvremenu, Argentina je nastavila sa napadima ali je "bunker" Irana uspešno odolevao.

41. minut - Pred sam kraj prvog dela upisujemo i prvi šut ka golu Argentine, ali je pokušaj Deđagaha završio preko gola.

Maradona
Maradona / Izvor: Beta/AP

36. minut - Posle odličnog slobodnog udarca Mesija, sa svega pet metara glavom je tukao Garaj ali je lopta završila preko gola.

32. minut - Lionel Mesi pokušao je snažnim šutem iz slobodnog udarca ali je lopta zvaršila preko gola.

Navijačice
Navijačice / Izvor: Beta/AP

21. minut - Iguain je u srcu šesnestaerca lepo proigrao Aguera, koji je šutirao ali je golman Irana ponovo bio na visini zadatka.

Navijači Argentine
Navijači Argentine / Izvor: Tanjug

14. minut - Konfuziju odbrane Irana, umalo nije iskoristio Iguain koji je šutirao ali je sjajni golman Hađiđi uspeo da sačuva gol.

Od prvog minuta kako je i bilo očekivano Argentina je zagospodarila terenom a po formaciji Irana 4-5-1 bilo je jasno da će oni svoje šanse tražiti iz kontri ili prekida.