21.06.2014. 17:31 14:43
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Танјуг

Поготком у временској надокнади фудбалер Барселоне донео победу својој екипи.

И у другом сусрету на Светском првенству репрезентација Аргентине стигла је до победе. Храбри Иранци који су пружали отпор током већег дела меча ипак нису успели да издрже до краја. Један тренутак непажње у судијској надокнади био је довољан Месију да се намести и пошаље лопту у мрежу (1:0).

На две утакмице Мундијала, Лионел Меси се два пута уписао у листу стрелаца.

Од првог судијског звиждука Аргентина је загосподарила тереном, контролисала игру и посед лопте, док су са друге стране Иранци „бункером“покушали да одоле „гаучосима“. То им је у првом делу сусрета пошло за руком тако да се на одмор отишло резултатом са почетка меча.

Lionel Mesi

У другом делу сусрета Аргентинци су наставили са својом игром из првог дела, док су Иранци одлучили да крену нешто отвореније и покушају да створе шансу пред голом Ромера. У неколико наврата чувар мреже Бразила био је централна фигура на сусрету пошто је сјајним интервенцијама успео да осујети све покушаје Ирана. Са друге стране претили су и Аргентинци али се добрим интервенцијама истицао и Хађиђи.

Ипак, када се подвуче црта Аргентина је успела да оправда улогу фаворита и једним али вредним поготком савлада Иран и после два одиграна кола задржи максималан учинак.

Утакмицу уживо могли сте да пратите на порталу Србија Данас.

АРГЕНТИНА: Ромеро, Забалета, Гарај, Фернандез, Рохо, Гаго, Маскерано, Ди Марија, Меси, Агуеро (Лавеци), Игуаин (Паласио).

ИРАН: Хађиђи, Хосеини, Садеги, Монтазери, Пулади, Шојеи (Хејдари), Некунам, Тејмуриан, Деђагах (Алиреза), Гучанејхад, Хајсафи (Хађиђи).

Минимална али вредна победа Аргентине која после два одиграна кола има максималан учинак.

90 1 - 1:0 GOOLL - МЕСИ ћје искористио тренутак и мало слободног простора, наместио се и послао лопту у мрежу.

82.минут - Ројо је шутирао искоса, али је лопта завршила поред гола Ирана.

75. минут - Ди Марија је шутирао искоса али је голман Ирана био на месту.

У овим тренуцима сусрета голмани су најбитније фигуре у својим екипама.

66. минут - Сјајан покушај Деђагаха, али још боља интервенција Ромера.

59. минут - Меси у својој карактеристичној акцији. У пуном трку надмудрио је своје чуваре, наместио се али је шутирао поред гола.

Lionel Mesi

52. минута - Сјајна контра у режији играча Ирана. После одличног додавања Реза је из срца шеснаестерца покушао главом, али је гол Аргентине правовременом реакцијом сачувао Ромеро.

И у другом полувремену, Аргентина је наставила са нападима али је "бункер" Ирана успешно одолевао.

41. минут - Пред сам крај првог дела уписујемо и први шут ка голу Аргентине, али је покушај Деђагаха завршио преко гола.

Maradona
Марадона / Извор: Бета/АП

36. минут - После одличног слободног ударца Месија, са свега пет метара главом је тукао Гарај али је лопта завршила преко гола.

32. минут - Лионел Меси покушао је снажним шутем из слободног ударца али је лопта зваршила преко гола.

Navijačice
Навијачице / Извор: Бета/АП

21. минут - Игуаин је у срцу шеснестаерца лепо проиграо Агуера, који је шутирао али је голман Ирана поново био на висини задатка.

Navijači Argentine
Навијачи Аргентине / Извор: Танјуг

14. минут - Конфузију одбране Ирана, умало није искористио Игуаин који је шутирао али је сјајни голман Хађиђи успео да сачува гол.

Од првог минута како је и било очекивано Аргентина је загосподарила тереном а по формацији Ирана 4-5-1 било је јасно да ће они своје шансе тражити из контри или прекида.