SP U ODBOJCI: Ispuštena prilika u prvom setu

05.10.2014. 16:57 18:43
Stefana Veljković i Maja Ognjenović
Stefana Veljković i Maja Ognjenović / Izvor: Foto: fivb.org

U poslednjem kolu F Grupe Srbija je izgubila od Rusije 3:0 (28:26, 25:18, 25:17) i ostala bez plasmana u treću fazu takmičenja.

Odbojkašice Srbije ostale su bez plasmana u treću fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u Italiji. U poslednjem kolu F Grupe one su izgubile od Rusije 3:0 (28:26, 25:18, 25:17). Ovo im je drugi uzastopni poraz, a treći na Svetskom šampionatu.

Protiv svetskog i evropskog prvaka Srpkinjama je bio dovoljan i bod (dva seta), ali je i on bio prevelik. Imaju za čim reprezentativke da žale. U prvom setu su imale dve set lopte (24:22), ali su Ruskinje izjednačile, a potom iskoristile treću set loptu.

To kao da je odredilo dalji tok meča. Srbija je u drugom do polovine, koliko-toliko pružala otpor, a onda su kola krenula nizbrdo. U trećem je Rusija vodila od početka i još ubedljivije dobila taj deo igre. Dosta su Srpkinje grešile, posebno u prijemu, a protivnik je to umeo znalački da koristi.

SRBIJA: Bošković 17, Rašić 13, Nikolić 8, Veljković 6, Mihajlović 4, Ognjenović 3, Brakočević, Živković, Krsmanović, Molnar, Popović, Ćebić.

RUSIJA: Gončarova 19, Košeleva 17, Gamova 12, Fetisova 5, Podskalnaja 5, Kosijanenko 3, Šćerban, Krjučkova, Starceva, Malih, Malova, Moroz.

TOK MEČA

3. set - 17:25

Loše je počeo treći set. Rusija je povela 3:0, pa je Terzić morao da zatraži tajm aut. Išlo se iz greške u grešku, pa je ubrzo bilo i 7:3. Tada se razgoropadila Milena Rašić sa dva bloka, a Stefana Veljković je bila odlična na sevisu, pa je Srbija izjednačila na 7:7.

Ipak, to nije destabilizovalo protivnika koji je ubrzo poveo 13:8. Do kraja je Rusija zadržala prednost i pobedila 25:17.

2. set - 18:25

I drugi set je počeo izjednačeno, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Rusija je povela 7:5, a onda je Srbija izjednačila na 7:7. Odlična u bloku je bila Mihajlović.

Kola su krenula nizbrdo. Oslabio je prijem, pa je Rusija povela 11:7. Terzić je u igru ubacio Brižitku Molnar kako bi ojačao prijem. To je trglo Srpkinje koje su na servis Milene Rašić osvojile četiri poena i izjednačile na 11:1. To je nateralo Maričeva da zatraži taujm aut. U narednom napadu su Mihajlović i Veljković bile dlične u bloku i Srbija je povela 12:11.

Razigrala se Košeljeva koja je bila odlična u napadu i bloku, pa je Rusija povela 16:13. Protivnik je znalački čuvao prednost, koja je povećana na 22:18, pa je Terzić zatražio tajm aut. Prijem srpskih odbojkašica je slabo funkcionisao. Ovaj deo Rusija je dobila rezultatom 25:18.

1. set - 26:28

Počelo je dosta izjednačeno. Videlo se da je meč važan za obe reprezentacije. Rusija je prva došla do osetnije prednosti 6:4, a posle je bilo i 8:5.

Srbija se nije predavala ni kada je Rusija vodila 10:6. Nošene bučnom podrškom sa tribina, one su izjednačile na 14:14. Prvo je Milena Rašić izblokirala Jekaterinu Gamovu (koja je visoka 202 cm, a onda je Jelena Nikolić odlično odservirala. To je nateralo ruskog selektora da zatraži tajm aut.

Odličnim servisima i požrtvovanom igrom u odbrani Srpkinje su povele 20:18, pa je Maričev opet morao da zatraži tajm aut. Odlična je bila Tijana Bošković u bloku, pa je prednost porasla na 21:18. Rusija je izjednačila na 21:21, ali je u narednom napadu Jelena Nikolić smečovala za novo vođstvo Srbije. Potom su Rašić i Bošković bile odlične u bloku. Srbija je imala dve set lopte, ali ih nije iskoristila. Posle izjednačene borbe Rusija je iskoristila treću set loptu i dobila taj deo 28:26.

U poslednja dva napada je lošija bila Brankica Mihajlović. Prvo je pogrešila u napadu, a onda je izblokirana.