СП У ОДБОЈЦИ: Испуштена прилика у првом сету

05.10.2014. 16:57 18:43
Stefana Veljković i Maja Ognjenović
Стефана Вељковић и Маја Огњеновић / Извор: Фото: fivb.org

У последњем колу Ф Групе Србија је изгубила од Русије 3:0 (28:26, 25:18, 25:17) и остала без пласмана у трећу фазу такмичења.

Одбојкашице Србије остале су без пласмана у трећу фазу такмичења на Светском првенству у Италији. У последњем колу Ф Групе оне су изгубиле од Русије 3:0 (28:26, 25:18, 25:17). Ово им је други узастопни пораз, а трећи на Светском шампионату.

Против светског и европског првака Српкињама је био довољан и бод (два сета), али је и он био превелик. Имају за чим репрезентативке да жале. У првом сету су имале две сет лопте (24:22), али су Рускиње изједначиле, а потом искористиле трећу сет лопту.

То као да је одредило даљи ток меча. Србија је у другом до половине, колико-толико пружала отпор, а онда су кола кренула низбрдо. У трећем је Русија водила од почетка и још убедљивије добила тај део игре. Доста су Српкиње грешиле, посебно у пријему, а противник је то умео зналачки да користи.

СРБИЈА: Бошковић 17, Рашић 13, Николић 8, Вељковић 6, Михајловић 4, Огњеновић 3, Бракочевић, Живковић, Крсмановић, Молнар, Поповић, Ћебић.

РУСИЈА: Гончарова 19, Кошелева 17, Гамова 12, Фетисова 5, Подскалнаја 5, Косијаненко 3, Шћербан, Крјучкова, Старцева, Малих, Малова, Мороз.

ТОК МЕЧА

3. сет - 17:25

Лоше је почео трећи сет. Русија је повела 3:0, па је Терзић морао да затражи тајм аут. Ишло се из грешке у грешку, па је убрзо било и 7:3. Тада се разгоропадила Милена Рашић са два блока, а Стефана Вељковић је била одлична на севису, па је Србија изједначила на 7:7.

Ипак, то није дестабилизовало противника који је убрзо повео 13:8. До краја је Русија задржала предност и победила 25:17.

2. сет - 18:25

И други сет је почео изједначено, а екипе су се смењивале у вођству. Русија је повела 7:5, а онда је Србија изједначила на 7:7. Одлична у блоку је била Михајловић.

Кола су кренула низбрдо. Ослабио је пријем, па је Русија повела 11:7. Терзић је у игру убацио Брижитку Молнар како би ојачао пријем. То је тргло Српкиње које су на сервис Милене Рашић освојиле четири поена и изједначиле на 11:1. То је натерало Маричева да затражи таујм аут. У наредном нападу су Михајловић и Вељковић биле дличне у блоку и Србија је повела 12:11.

Разиграла се Кошељева која је била одлична у нападу и блоку, па је Русија повела 16:13. Противник је зналачки чувао предност, која је повећана на 22:18, па је Терзић затражио тајм аут. Пријем српских одбојкашица је слабо функционисао. Овај део Русија је добила резултатом 25:18.

1. сет - 26:28

Почело је доста изједначено. Видело се да је меч важан за обе репрезентације. Русија је прва дошла до осетније предности 6:4, а после је било и 8:5.

Србија се није предавала ни када је Русија водила 10:6. Ношене бучном подршком са трибина, оне су изједначиле на 14:14. Прво је Милена Рашић изблокирала Јекатерину Гамову (која је висока 202 цм, а онда је Јелена Николић одлично одсервирала. То је натерало руског селектора да затражи тајм аут.

Одличним сервисима и пожртвованом игром у одбрани Српкиње су повеле 20:18, па је Маричев опет морао да затражи тајм аут. Одлична је била Тијана Бошковић у блоку, па је предност порасла на 21:18. Русија је изједначила на 21:21, али је у наредном нападу Јелена Николић смечовала за ново вођство Србије. Потом су Рашић и Бошковић биле одличне у блоку. Србија је имала две сет лопте, али их није искористила. После изједначене борбе Русија је искористила трећу сет лопту и добила тај део 28:26.

У последња два напада је лошија била Бранкица Михајловић. Прво је погрешила у нападу, а онда је изблокирана.