17°C
04.05.2024.
117.1117
109.3684

A ŠTA BI URADIO RONALDO: Mesi oteo gol Nejmaru, pa se odrekao het-trika! (VIDEO)

02.05.2015. 21:25
Lionel Mesi i Nejmar slave gol u meču protiv Kordobe
Lionel Mesi i Nejmar slave gol u meču protiv Kordobe / Izvor: Tanjug

Argentinac je pokazao da klasu ne dokazuju samo golovi i slava.

Barselona je na gostovanju u Andaluziji demolirala Kordobu u gostima rezultatom (8:0). Ređali su se golovi Katalonaca kao na traci u drugom poluvremenu u kojem su postigli čak šest golova, a ljubiteljima fudbala posebno zanimljiva bila je sama završnica.

Deset minuta pre kraja meča Lionel Mesi postigao je svoj drugi gol na meču, posle velike gužve u kaznenom prostoru domaćina. Suarez nije uspeo da zatrese mrežu Karlosa, ali su na odbijenu loptu u petercu Kordobe natrčali istovremeno Nejmar i Mesi. Argentinac je bio brži i, čini se, instinktivno poslao loptu u mrežu, iako je možda mogao i da je prepusti brazilskom fudbaleru.

Ipak, kako ne bi ostao grešan prema saigraču, dok su zajedno slavili gol uputio mu je interno izvinjenje, a zati i "javno", pošto je posle penala načinjenim nad Brazilcem u 85. minutu, prepusti saigraču izvođenje kaznenog udarca, iako je on taj koji najčešće izvodi udarce sa bele tačke, ujedno propustivši priliku da na ovom meču zabeleži novi, šesti het-trik u sezoni.

Istina, prekršaj jeste načinjen nad Nejmarom, pa se može reći da mu je penal "sledovao", a za razliku od Mesija, do tog momenta se nije upisao u strelce. Ipak, teško je ne napraviti paralelu sa onim što se dogodilo samo tri dana ranije na meču Real Madrida i Almerije. Tada je Mesijev veliki konkurent u borbi za "Zlatnu kopačku" ali i zvanje najboljeg fudbalera na planeti, Kristijano Ronaldo, krajnje otvoreno demonstrirao svu svoju egocentričnost, "poludevši" zato što je njegov saigrač Alvaro Arbeloa zatresao mrežu tik ispred Portugalca, na sličan način kao što je to u subotu učinio Mesi pored Nejmara.

A kako je Lionel Mesi postigao gol glavom sa bele tačke možete pogledati OVDE.