А ШТА БИ УРАДИО РОНАЛДО: Меси отео гол Нејмару, па се одрекао хет-трика! (ВИДЕО)

02.05.2015. 21:25
Lionel Mesi i Nejmar slave gol u meču protiv Kordobe
Лионел Меси и Нејмар славе гол у мечу против Кордобе / Извор: Танјуг

Аргентинац је показао да класу не доказују само голови и слава.

Барселона је на гостовању у Андалузији демолирала Кордобу у гостима резултатом (8:0). Ређали су се голови Каталонаца као на траци у другом полувремену у којем су постигли чак шест голова, а љубитељима фудбала посебно занимљива била је сама завршница.

Десет минута пре краја меча Лионел Меси постигао је свој други гол на мечу, после велике гужве у казненом простору домаћина. Суарез није успео да затресе мрежу Карлоса, али су на одбијену лопту у петерцу Кордобе натрчали истовремено Нејмар и Меси. Аргентинац је био бржи и, чини се, инстинктивно послао лопту у мрежу, иако је можда могао и да је препусти бразилском фудбалеру.

Ипак, како не би остао грешан према саиграчу, док су заједно славили гол упутио му је интерно извињење, а зати и "јавно", пошто је после пенала начињеним над Бразилцем у 85. минуту, препусти саиграчу извођење казненог ударца, иако је он тај који најчешће изводи ударце са беле тачке, уједно пропустивши прилику да на овом мечу забележи нови, шести хет-трик у сезони.

Истина, прекршај јесте начињен над Нејмаром, па се може рећи да му је пенал "следовао", а за разлику од Месија, до тог момента се није уписао у стрелце. Ипак, тешко је не направити паралелу са оним што се догодило само три дана раније на мечу Реал Мадрида и Алмерије. Тада је Месијев велики конкурент у борби за "Златну копачку" али и звање најбољег фудбалера на планети, Кристијано Роналдо, крајње отворено демонстрирао сву своју егоцентричност, "полудевши" зато што је његов саиграч Алваро Арбелоа затресао мрежу тик испред Португалца, на сличан начин као што је то у суботу учинио Меси поред Нејмара.

А како је Лионел Меси постигао гол главом са беле тачке можете погледати ОВДЕ.