06.06.2015. 20:27
Fudbaleri Barselone šampioni Evrope
Fudbaleri Barselone šampioni Evrope / Izvor: Reuters

Katalonci su u finalu u Berlinu savladali Juventus.

Fudbaleri Barselone peti put su postali prvaci Evrope. Oni su u finalu Lige šampione na "Olimpijskom sadionu" u Berlinu savladali Juventus 3:1 (1:0). Katalonci su pre toga šampioni Starog kontinenta bili 1992, 2006, 2009. i 2011.

Barselona je povela preko Ivana Rakitića u četvrtom minutu. Bila je to lepa akcija Katalonaca, Nejmar je dodao do Inijeste, a ovaj je uposlio hrvatskog reprezentativca koji je bio nepogrešiv. Inijesta je tako postao  prvi fudbaler koji je bio asistent u tri različita finala Lige šampiona. Kod ovog gola je interesantno i to da je svih deset igrača u terenu dotaklo loptu prilikom ove akcije. Do kraja poluvremena je Juventus imao nekoliko šansi, ali nisu ugrozili Ter Štegena.

Mogla je na početku drugog poluvremena Barselona da udvostruči prednost, ali se istakao Đanluiđi Bufon, koji je odbranio šut Suarezu. Izjednačio je Alvaro Morata u 55. minutu. Španski fudbaler je natrčao na loptu koja se odbila posle šuta Teveza i odbrane Ter Štegena.

Suarez je jedini put večeras bio uspešniji od Bufona u 68. minutu. Lionel Mesi je šutirao, golman Juventusa je odbranio, ali je ona došla do Suareza koji je ponovo doveo Barselonu u vođstvo. U 78. minutu u igru je ušao Ćavi Ernandez koji je odigrao poslednji meč u dresu Barselone, jer će sledeće sezone da igra za katarski Al Sad.

Konačan rezultat je postavio Nejmar u sedmom minutu sudijske nadoknade. Brazilac je odigrao odličan dupli pas sa Pedrom koji je samo dva minuta ranije ušao umesto Suareza.

STRELCI: 0:1 Rakitić (4), 1:1 Morata (55), 1:2 Suarez (68), 1:3 Nejmar (90+7).

STADION: Olimpijski u Berlinu.

GLEDALACA: 70.500.

SUDIJA: Ćunejt Čakir (Turska).

ŽUTI KARTONI: Vidal, Pogba (Juventus), Suarez (Barselona).

JUVENTUS: Bufon, Evra (od 89. Koman), Bonući, Barzalji, Lihtštajner, Pogba, Pirlo, Markizio, Vidal (od 79. Perejra), Morata (od 85. Ljorente), Tevez.

BARSELONA: Ter Štegen, Alba, Maskerano, Pike, Alves, Inijesta (od 78. Ćavi), Buskets, Rakitić (od 90+1. Metje), Nejmar, Suarez (od 90+5. Pedro), Mesi.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

90+7. minut - Kraj utakmice

90+7. minut - GOOOOOLL 1:3 strelac je Nejmar. Kontra Katalonaca, a Brazilac je postavio konačan rezultat.

90+5. minut - Poslednja izmena u Barseloni, umesto Suareza je ušao Pedro.

90+1. minut - Izmena u Barseloni, izašao je Rakitić, a ušao Metje.

89. minut - Poslednja izmena u Juventusu, izašao je Evra, a ušao Koman.

85. minut - Druga izmena u Juventusu, izašao je Morata, a ušao Ljorente.

79. minut - Izmena u Juventusu, izašao je Vidal, a ušao Perejra.

78. minut - Izmena u Barseloni, izašao je Inijesta, a ušao Ćavi Ernandez.

71. minut - Nejmar je postigao gol, ali ga je sudija poništio jer je fudbaler Barselone igrao rukom.

68. minut - GOOOOL 1:2 strelac Luis Suarez. Ponovo vodi Barselona. Lionel Mesi je šutirao, Bufon je odbio loptu, na koju je naleteo Suarez i zatresao mrežu.

55. minut - GOOOOOLLL 1:1 strelac Alvaro Morata. Lepa akcija fudbalera Juventusa. Lihtštajner je dodao do Teveza, ovaj je šutirao iz prve, ali je Ter Štegen odbranio. Ipak, lopta je došla do Morate, koji ju je poslao u gol.

49. minut - Kakva šansa za Barselonu i kakva odbrana Bufona. Barselona je bila u kontri, lopta je došla do Suareza, koji je šutirao, ali je golman Juventusa fenomenalno intervenisao.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

41. minut - Pol Pogba je dobio žuti karton.

39. minut - Posle dugo vremena šansa za Barselonu. Luis Suarez je šutirao po zemlji, ali je lopta otišla pored gola. Samo nekoliko sekundi kasnije Urugvajac je ponovo šutirao, ali je Bufon odlično intervenisao.

33. minut - Nekoliko minuta bez uzbuđenja.

25. minut - Nova šansa za Juventus. Markizio je šutirao sa 25 metara, ali je lopta za malo otišla iznad gola.

20. minut - Šansa za Juventus. Morata je prošao po levoj strani, ubacio pred gol, ali je Maskerano izbacio loptu u korner.

14. minut - Odlična šansa za Barselonu, ali je Bufon odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu. Šutirao je Dani Alves.

11. minut - Arturo Vidal je dobio žuti karton.

8. minut - Odlična šansa za Juventus. Morata je prošao po desnoj strani, uposlio Vidala koji je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

4. minut - GOOOOOLL 0:1 strelac je Rakitić. Bila je to lepa kombinacija fudbalera Barselone u kaznenom prostoru, Nejmar je dodao do Inijeste, a ovaj je uposlio Rakitića koji je matirao Bufona.

1. minut - Utakmica je počela.