Тика-така опет у моди, Барселона пети пут шампион Европе (ВИДЕО)

06.06.2015. 20:27
Fudbaleri Barselone šampioni Evrope
Фудбалери Барселоне шампиони Европе / Извор: Реутерс

Каталонци су у финалу у Берлину савладали Јувентус.

Фудбалери Барселоне пети пут су постали прваци Европе. Они су у финалу Лиге шампионе на "Олимпијском садиону" у Берлину савладали Јувентус 3:1 (1:0). Каталонци су пре тога шампиони Старог континента били 1992, 2006, 2009. и 2011.

Барселона је повела преко Ивана Ракитића у четвртом минуту. Била је то лепа акција Каталонаца, Нејмар је додао до Инијесте, а овај је упослио хрватског репрезентативца који је био непогрешив. Инијеста је тако постао  први фудбалер који је био асистент у три различита финала Лиге шампиона. Код овог гола је интересантно и то да је свих десет играча у терену дотакло лопту приликом ове акције. До краја полувремена је Јувентус имао неколико шанси, али нису угрозили Тер Штегена.

Могла је на почетку другог полувремена Барселона да удвостручи предност, али се истакао Ђанлуиђи Буфон, који је одбранио шут Суарезу. Изједначио је Алваро Мората у 55. минуту. Шпански фудбалер је натрчао на лопту која се одбила после шута Тевеза и одбране Тер Штегена.

Суарез је једини пут вечерас био успешнији од Буфона у 68. минуту. Лионел Меси је шутирао, голман Јувентуса је одбранио, али је она дошла до Суареза који је поново довео Барселону у вођство. У 78. минуту у игру је ушао Ћави Ернандез који је одиграо последњи меч у дресу Барселоне, јер ће следеће сезоне да игра за катарски Ал Сад.

Коначан резултат је поставио Нејмар у седмом минуту судијске надокнаде. Бразилац је одиграо одличан дупли пас са Педром који је само два минута раније ушао уместо Суареза.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Ракитић (4), 1:1 Мората (55), 1:2 Суарез (68), 1:3 Нејмар (90 7).

СТАДИОН: Олимпијски у Берлину.

ГЛЕДАЛАЦА: 70.500.

СУДИЈА: Ћунејт Чакир (Турска).

ЖУТИ КАРТОНИ: Видал, Погба (Јувентус), Суарез (Барселона).

ЈУВЕНТУС: Буфон, Евра (од 89. Коман), Бонући, Барзаљи, Лихтштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Видал (од 79. Перејра), Мората (од 85. Љоренте), Тевез.

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Алба, Маскерано, Пике, Алвес, Инијеста (од 78. Ћави), Бускетс, Ракитић (од 90 1. Метје), Нејмар, Суарез (од 90 5. Педро), Меси.

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

90 7. минут - Крај утакмице

90 7. минут - GOOOOOLL 1:3 стрелац је Нејмар. Контра Каталонаца, а Бразилац је поставио коначан резултат.

90 5. минут - Последња измена у Барселони, уместо Суареза је ушао Педро.

90 1. минут - Измена у Барселони, изашао је Ракитић, а ушао Метје.

89. минут - Последња измена у Јувентусу, изашао је Евра, а ушао Коман.

85. минут - Друга измена у Јувентусу, изашао је Мората, а ушао Љоренте.

79. минут - Измена у Јувентусу, изашао је Видал, а ушао Перејра.

78. минут - Измена у Барселони, изашао је Инијеста, а ушао Ћави Ернандез.

71. минут - Нејмар је постигао гол, али га је судија поништио јер је фудбалер Барселоне играо руком.

68. минут - ГООООЛ 1:2 стрелац Луис Суарез. Поново води Барселона. Лионел Меси је шутирао, Буфон је одбио лопту, на коју је налетео Суарез и затресао мрежу.

55. минут - GOOOOOLLL 1:1 стрелац Алваро Мората. Лепа акција фудбалера Јувентуса. Лихтштајнер је додао до Тевеза, овај је шутирао из прве, али је Тер Штеген одбранио. Ипак, лопта је дошла до Морате, који ју је послао у гол.

49. минут - Каква шанса за Барселону и каква одбрана Буфона. Барселона је била у контри, лопта је дошла до Суареза, који је шутирао, али је голман Јувентуса феноменално интервенисао.

46. минут - Утакмица је настављена.

45. минут - Крај првог полувремена.

41. минут - Пол Погба је добио жути картон.

39. минут - После дуго времена шанса за Барселону. Луис Суарез је шутирао по земљи, али је лопта отишла поред гола. Само неколико секунди касније Уругвајац је поново шутирао, али је Буфон одлично интервенисао.

33. минут - Неколико минута без узбуђења.

25. минут - Нова шанса за Јувентус. Маркизио је шутирао са 25 метара, али је лопта за мало отишла изнад гола.

20. минут - Шанса за Јувентус. Мората је прошао по левој страни, убацио пред гол, али је Маскерано избацио лопту у корнер.

14. минут - Одлична шанса за Барселону, али је Буфон одлично реаговао и сачувао своју мрежу. Шутирао је Дани Алвес.

11. минут - Артуро Видал је добио жути картон.

8. минут - Одлична шанса за Јувентус. Мората је прошао по десној страни, упослио Видала који је са ивице шеснаестерца шутирао преко гола.

4. минут - GOOOOOLL 0:1 стрелац је Ракитић. Била је то лепа комбинација фудбалера Барселоне у казненом простору, Нејмар је додао до Инијесте, а овај је упослио Ракитића који је матирао Буфона.

1. минут - Утакмица је почела.