15°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

VAŽI LI SE OVAJ MEČ S KINOM KAO PRIPREMNI: Košarkaši Srbije razbili Kineze za finale s Rusima

15.08.2015. 22:20
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić / Izvor: MN Press

U više nego praznoj "Areni" Srbija bolja od Kine - 95:55

Duel najboljih selekcija Srbije i Kine, košarkaških reprezentacija koje se spremaju za svoja kontinentalna prvenstva bio je sve samo ne pripremni. Za ovo su krivi gosti, ali su zato izabranici selektora Aleksandra Đorđevića svih 40 minuta igrali angažovano i bez osvrtanja na ogroman rezultatski višak ostvaren u prvom delu prve deonice. Srbija pred veoma malo gledalaca savladala Kinu 95:55 (19:15, 28:4, 28:11, 20:15) zakazavši finale na turniru "Trofej Beograda" sa Rusijom.

Ognjen Kuzmić
Ognjen Kuzmić / Izvor: MN Press

Srbija je protiv Kine bila bolja u apsolutno svim segmentima igre. Kinezi, nenaviknuti na igru u odbrani pošto se kod njih igra na koš više, pa nije retkost da na meču padne i više od 220-230 poena, predali su se već sredinom druge deonice kada su naši reprezentativci poveli s 33:15 (15. minut). Od tada je sve bilo "organizovano" u cilju odrađivanja zacrtanog, ali i dokazivanja da je baš taj košarkaš "zreo" da ostane među 12 najboljih.

Meč protiv Kine nije igrao Dragan Milosavljević zbog povrede, ali je zato Miloš Teodosić, uz ovacije malobrojne publike u "Areni", pokazao da je povreda zalečena i da je spreman za veću minutažu protiv jačih protivnika. Ognjen Kuzmić je "iskočio", dok je bilo lepo videti da se naši igrači nisu opuštali ni kada su vodili 71:26.

Analiza ovakve utakmice nije važna za širu javnost, ali je jasno da će Đorđević s pomoćnicima izvući sve što bi trebalo da izvuku i iz ovakve utakmice. U finalu "Trofeja Beograd", u nedelju od 20:30 igraće Srbija i Rusija, Rusija koja je pobedila Venecuelu 66:55.