ВАЖИ ЛИ СЕ ОВАЈ МЕЧ С КИНОМ КАО ПРИПРЕМНИ: Кошаркаши Србије разбили Кинезе за финале с Русима

15.08.2015. 22:20
Miloš Teodosić
Милош Теодосић / Извор: МН Press

У више него празној "Арени" Србија боља од Кине - 95:55

Дуел најбољих селекција Србије и Кине, кошаркашких репрезентација које се спремају за своја континентална првенства био је све само не припремни. За ово су криви гости, али су зато изабраници селектора Александра Ђорђевића свих 40 минута играли ангажовано и без освртања на огроман резултатски вишак остварен у првом делу прве деонице. Србија пред веома мало гледалаца савладала Кину 95:55 (19:15, 28:4, 28:11, 20:15) заказавши финале на турниру "Трофеј Београда" са Русијом.

Ognjen Kuzmić
Огњен Кузмић / Извор: МН Press

Србија је против Кине била боља у апсолутно свим сегментима игре. Кинези, ненавикнути на игру у одбрани пошто се код њих игра на кош више, па није реткост да на мечу падне и више од 220-230 поена, предали су се већ средином друге деонице када су наши репрезентативци повели с 33:15 (15. минут). Од тада је све било "организовано" у циљу одрађивања зацртаног, али и доказивања да је баш тај кошаркаш "зрео" да остане међу 12 најбољих.

Меч против Кине није играо Драган Милосављевић због повреде, али је зато Милош Теодосић, уз овације малобројне публике у "Арени", показао да је повреда залечена и да је спреман за већу минутажу против јачих противника. Огњен Кузмић је "искочио", док је било лепо видети да се наши играчи нису опуштали ни када су водили 71:26.

Анализа овакве утакмице није важна за ширу јавност, али је јасно да ће Ђорђевић с помоћницима извући све што би требало да извуку и из овакве утакмице. У финалу "Трофеја Београд", у недељу од 20:30 играће Србија и Русија, Русија која је победила Венецуелу 66:55.