LIGA EVROPE: Fiorentina SILNA, Ibrahimović spasio Junajted (VIDEO+FOTO)

29.09.2016. 21:01 21:21
FK Fiorentina
FK Fiorentina / Izvor: Reuters

Ajaks je minimalnim rezultatom savladao Standard našeg Aleksandra Jankovića.

Nastavljeno je takmičenje u Ligi Evrope, a najubedljiviju pobedu ostvarila je Fiorentina. "Viola" je savladala Karabag sa čak 5:1. Za razliku od Fiorentine, drugi italijanski tim prošao je kao "bos po trnju". "Neroazuri" su na gostovanju Sparti izgubili sa 3:1. Ajaks je minimalnim rezultatom savladao Standard našeg Aleksandra Jankovića, dok je Krasnodar sa 5:2 pobedio Nicu. Iako se Mario Baloteli dva puta upisao u listu strelaca, slavio je ruski tim.

U grupi A, kao što je rečeno "kopljanici" su slavili protiv Standarda i tako ostvarili drugu pobedu. Samim tim su usamljeni na vrhu tabele, dok je tim iz Liježa na jednom bodu. Za Ajaks je sve vreme igrao Nemanja Gudelj. U drugom meču ove grupe, Selta je pobedila PAO (2:0).

Gent je bio bolji od Konje, rezultatom 2:0, a u oba tima po 90 minuta upisala su dva Srbina. Mnogo više razloga za radost imao je Stefan Mitrović, u odnosu na Jagoša Vukovića. U Ljvovu, Šahtjor je sa 2:0 pobedio Bragu za koju je sve vreme igrao Lazar Rosić. Nikola Stojiljković je ušao u 58. minutu.

Pobedu u gostima ostvario je PAOK (o gostovanju Partizanu pročitajte OVDE) i to sa 2:1. Iako je Liberec poveo već u prvom minutu, usledio je preokret. Oba gola za ekipu Vladimira Ivića dao je Atanisiadas. U ovoj grupi Fiorentina je pobedila sa 5:1, i sada ima četiri boda kao i PAOK. Liberec i Karabag imaju po jedan.

Hapoel Ber Ševa i Sautemton su odigrali bez golova, a Dušan Tadić je ušao u 35. minutu. Ubedljivu pobedu ostvarila je Roma, protiv rumunske Astre. Slavljenik Frančesko Toti nije bio strelac u pobedi (4:0), ali je bio odličan asistent (više pročitajte OVDE). Rezultatom 5:0 završen je meč Zenit - AZ Alkmar.

Mančester junajted je pobedio Zorju, minimalnim rezultatom, a jedini gol dao je Zlatan Ibrahimović (asistenciju upisao Vejn Runi). To je ujedno bila i prva pobeda Junajteda ove sezone u Ligi Evrope.

Genk je sa 3:1 pobedio Sasuolo koji je u kvalifikacijama eliminisao Crvenu zvezdu. Za Belgijance je sve vreme igrao Bojan Nastić, bivši igrač Vojvodine.