ЛИГА ЕВРОПЕ: Фиорентина СИЛНА, Ибрахимовић спасио Јунајтед (ВИДЕО+ФОТО)

29.09.2016. 21:01 21:21
FK Fiorentina
ФК Фиорентина / Извор: Реутерс

Ајакс је минималним резултатом савладао Стандард нашег Александра Јанковића.

Настављено је такмичење у Лиги Европе, а најубедљивију победу остварила је Фиорентина. "Виола" је савладала Карабаг са чак 5:1. За разлику од Фиорентине, други италијански тим прошао је као "бос по трњу". "Нероазури" су на гостовању Спарти изгубили са 3:1. Ајакс је минималним резултатом савладао Стандард нашег Александра Јанковића, док је Краснодар са 5:2 победио Ницу. Иако се Марио Балотели два пута уписао у листу стрелаца, славио је руски тим.

У групи А, као што је речено "копљаници" су славили против Стандарда и тако остварили другу победу. Самим тим су усамљени на врху табеле, док је тим из Лијежа на једном боду. За Ајакс је све време играо Немања Гудељ. У другом мечу ове групе, Селта је победила ПАО (2:0).

Гент је био бољи од Коње, резултатом 2:0, а у оба тима по 90 минута уписала су два Србина. Много више разлога за радост имао је Стефан Митровић, у односу на Јагоша Вуковића. У Љвову, Шахтјор је са 2:0 победио Брагу за коју је све време играо Лазар Росић. Никола Стојиљковић је ушао у 58. минуту.

Победу у гостима остварио је ПАОК (о гостовању Партизану прочитајте ОВДЕ) и то са 2:1. Иако је Либерец повео већ у првом минуту, уследио је преокрет. Оба гола за екипу Владимира Ивића дао је Атанисиадас. У овој групи Фиорентина је победила са 5:1, и сада има четири бода као и ПАОК. Либерец и Карабаг имају по један.

Хапоел Бер Шева и Саутемтон су одиграли без голова, а Душан Тадић је ушао у 35. минуту. Убедљиву победу остварила је Рома, против румунске Астре. Слављеник Франческо Тоти није био стрелац у победи (4:0), али је био одличан асистент (више прочитајте ОВДЕ). Резултатом 5:0 завршен је меч Зенит - АЗ Алкмар.

Манчестер јунајтед је победио Зорју, минималним резултатом, а једини гол дао је Златан Ибрахимовић (асистенцију уписао Вејн Руни). То је уједно била и прва победа Јунајтеда ове сезоне у Лиги Европе.

Генк је са 3:1 победио Сасуоло који је у квалификацијама елиминисао Црвену звезду. За Белгијанце је све време играо Бојан Настић, бивши играч Војводине.