ODLIČNA PROVERA: Muslinovi superligaši ODOLELI iskusnijim Amerima (VIDEO+FOTO)

30.01.2017. 00:21
SADSRB
SADSRB / Izvor: Reuters

Utakmica odigrana u San Dijegu.

Reprezentacija Srbije, sastavljena od od igrača iz Superlige, odigrala je nerešeno 0:0 na gostovanju protiv SAD, u utakmica koja je odigrana u San Dijegu. Izabranici Slavoljuba Muslina su pružili odličnu partiju u Kaliforniji, bili su svih 90 minuta ravnopravan rival Amerikancima koji su na novom debiju Brusa Arene na mestu selektora igrali skoro u najjačem mogućem sastavu.

ŠIROM EVROPE: Realu i Juventusu titule već na vidiku, Barselona POKRADENA! (VIDEO+FOTO)

Utakmica je počela u slabom ritmu, a prvi do šanse dolaze domaćini. Maraš je faulirao Altidora na 20 metara, ali Klještan je pogodio pravo u živi zid, pa Manojlović nije imao razloga da interveniše. Tek u 19. minutu su Amerikanci prvi put imali opasan šut na gol. Džons je pokušao da ugrozi Manojlovića, ali lopta je otišla pored gola.

BURAN FINIŠ PRELAZNOG ROKA: Tri PREMIJERLIGAŠA u KLINČU zbog reprezentativca Srbije (FOTO)

Srbija je oštećena za penal u 22. minutu. Garza je faulirao Đokića u šesnaestercu, ali sudija nije pokazao na penal, već na slobodan udarac, a kapiten Paločević je loše izveo prekid. Na drugoj strani ubrzo zatim je sevnula kontra, Džons je poslao loptu prema Altidoru ali ga je na vreme blokirala odbrana Srbije.

ŽESTOKO: Mihajlović poručio igračima Torina u ČEMU je njihov problem (FOTO)

Prva velika prilika za Ameriku viđena je u 29. minutu, odličan udarac uputio je Nagbe, ali na sreću golmana Manojlovića lopta je prošla tik pored leve stative. Srbija je u prvom poluvremenu uglavnom pretila iz prekida.

ŠMEKERSKI: Švajnštajger postigao PRELEP gol, a onda ga OVAKO posvetio Ani Ivanović (VIDEO+FOTO)

Samo što je krenulo drugo poluvreme, Amerikanci su imali veliku šanu. Altidor je izašao sam ispred golmana Manojlovića, ali je mladi čuvar mreže Zvezde odlično ušao u šut iskusnom napadaču SAD i skrenuo lotu u korner.

Najbolja šansa za Srbiju viđena je u 66. minutu, a kreirali su je rezervisti Enver Alivodić i Marko Mrkić, ali napadač Radničkog iz Niša nije bio precizan. Dobru priliku Srbija je imala i u 76. minutu. Posle ubacivanja sa desne strane, blizu lopte na petercu je bio Ćirković, ali je lopta završila u rukama Rimanda. Srbija je bila blizu pobedonosnog gola u 89. minutu, ali je udarac rezerviste Lazara Jovanovića odlično odbranio Rimando. U sledećem napadu Pontijus šutira pored gola Srbije.

AVRAM GRANT SVE BLIŽI ISTORIJI: Bivši trener Partizana doveo Ganu do polufinala AKN (VIDEO+FOTO)

SAD - SRBIJA 0:0
STADION: Kvalkom. GLEDALACA: 20.000. SUDIJA: Kevin Morison (Jamajka).

SAD (4-2-3-1): Rimando - Zusi, Birnbaum, Maršal, Garsa - Džons (od 46. Letget), Bredli - Bedoja (od 66. Pontijus), Klještan, Nagbe (od 87. Agudelo) - Altidor (od 74. Moris).

SRBIJA (4-5-1): Manojlović - Ćirković, Maraš, Ćalasan (od 55. Simonović), Miletić - Saša Jovanović, Đokić (od 75. Jevtović),  Panić, Paločević, Plavšić (od 81. Lazar Jovanović) - Gobeljić (od 85. Klisura).