ОДЛИЧНА ПРОВЕРА: Муслинови суперлигаши ОДОЛЕЛИ искуснијим Америма (ВИДЕО+ФОТО)

30.01.2017. 00:21
SADSRB
САДСРБ / Извор: Реутерс

Утакмица одиграна у Сан Дијегу.

Репрезентација Србије, састављена од од играча из Суперлиге, одиграла је нерешено 0:0 на гостовању против САД, у утакмица која је одиграна у Сан Дијегу. Изабраници Славољуба Муслина су пружили одличну партију у Калифорнији, били су свих 90 минута равноправан ривал Американцима који су на новом дебију Бруса Арене на месту селектора играли скоро у најјачем могућем саставу.

ШИРОМ ЕВРОПЕ: Реалу и Јувентусу титуле већ на видику, Барселона ПОКРАДЕНА! (ВИДЕО ФОТО)

Утакмица је почела у слабом ритму, а први до шансе долазе домаћини. Мараш је фаулирао Алтидора на 20 метара, али Кљештан је погодио право у живи зид, па Манојловић није имао разлога да интервенише. Тек у 19. минуту су Американци први пут имали опасан шут на гол. Џонс је покушао да угрози Манојловића, али лопта је отишла поред гола.

БУРАН ФИНИШ ПРЕЛАЗНОГ РОКА: Три ПРЕМИЈЕРЛИГАША у КЛИНЧУ због репрезентативца Србије (ФОТО)

Србија је оштећена за пенал у 22. минуту. Гарза је фаулирао Ђокића у шеснаестерцу, али судија није показао на пенал, већ на слободан ударац, а капитен Палочевић је лоше извео прекид. На другој страни убрзо затим је севнула контра, Џонс је послао лопту према Алтидору али га је на време блокирала одбрана Србије.

ЖЕСТОКО: Михајловић поручио играчима Торина у ЧЕМУ је њихов проблем (ФОТО)

Прва велика прилика за Америку виђена је у 29. минуту, одличан ударац упутио је Нагбе, али на срећу голмана Манојловића лопта је прошла тик поред леве стативе. Србија је у првом полувремену углавном претила из прекида.

ШМЕКЕРСКИ: Швајнштајгер постигао ПРЕЛЕП гол, а онда га ОВАКО посветио Ани Ивановић (ВИДЕО ФОТО)

Само што је кренуло друго полувреме, Американци су имали велику шану. Алтидор је изашао сам испред голмана Манојловића, али је млади чувар мреже Звезде одлично ушао у шут искусном нападачу САД и скренуо лоту у корнер.

Најбоља шанса за Србију виђена је у 66. минуту, а креирали су је резервисти Енвер Аливодић и Марко Мркић, али нападач Радничког из Ниша није био прецизан. Добру прилику Србија је имала и у 76. минуту. После убацивања са десне стране, близу лопте на петерцу је био Ћирковић, али је лопта завршила у рукама Риманда. Србија је била близу победоносног гола у 89. минуту, али је ударац резервисте Лазара Јовановића одлично одбранио Римандо. У следећем нападу Понтијус шутира поред гола Србије.

АВРАМ ГРАНТ СВЕ БЛИЖИ ИСТОРИЈИ: Бивши тренер Партизана довео Гану до полуфинала АКН (ВИДЕО ФОТО)

САД - СРБИЈА 0:0
СТАДИОН: Квалком. ГЛЕДАЛАЦА: 20.000. СУДИЈА: Кевин Морисон (Јамајка).

САД (4-2-3-1): Римандо - Зуси, Бирнбаум, Маршал, Гарса - Џонс (од 46. Летгет), Бредли - Бедоја (од 66. Понтијус), Кљештан, Нагбе (од 87. Агудело) - Алтидор (од 74. Морис).

СРБИЈА (4-5-1): Манојловић - Ћирковић, Мараш, Ћаласан (од 55. Симоновић), Милетић - Саша Јовановић, Ђокић (од 75. Јевтовић),  Панић, Палочевић, Плавшић (од 81. Лазар Јовановић) - Гобељић (од 85. Клисура).