23°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

Sve vodilo ka penalima, ali do njih nije došlo: Real slavio protiv Atletika u polufinalu Superkupa

10.01.2024. 22:46
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Reuters

Prelep meč za neutralne fudbalske posmatrače.

Spektakularan meč odigran u Rijadu, Real se pobedom protiv gradskog rivala Atletika plasirao u finale Superkupa Španije - 5:3 (3:3, 2:2).

PIKSI ZAROBLJEN U KOŠMARU: Posle Gudelja - povredio se JOŠ JEDAN srpski reprezentativacDragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije

PIKSI ZAROBLJEN U KOŠMARU: Posle Gudelja - povredio se JOŠ JEDAN srpski reprezentativac

OPERISAO SE NEMANJA GUDELJ: Evo koliko će odsustvovati s terenaNemanja Gudelj

OPERISAO SE NEMANJA GUDELJ: Evo koliko će odsustvovati s terena

TUMBAKOVIĆ: Zvezda je favorizovanaLjubiša Tumbaković

TUMBAKOVIĆ: Zvezda je favorizovana

U prvom poluvremenu poveo je Atletiko golom Ermosa u šestom minutu, Real je brzo uzvratio, preko Rudigera u 20. i Mendija u 29. minutu uspeo je da preokrene.

Ni to nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, ekipa Dijega Simeonea stigla je do izjednačenjam pogotkom Grizmana u 37. minutu.

Rudiger je zatresao svoju mrežu u 78. minutu, Atletiko je ponovo imao prednost. Ipak, Karvahal je golom u 85. minutu obezbedio produžetak, koji je takođe bio spektakularan.

Ispostavilo se da je presudio autogol Stefana Savića, koji se našao na pogrešnom mestu u 116. minutu.

Sve je išlo ka jedanaestercima, ali je na kraju crnogorski reprezentativac odlučio pobednika. Iako je Atletiko imao odmah potom šansu, Grizman je u 118. minutu bio zamalo neprecizan.

Kad su već svi iz Atletika krenuli u napad, pa i golman Oblak, u poslednjim trenucima susreta to je kaznio Brahim Dijaz, koji je sa 30 metara lako pogodio praznu mrežu jorgandžija.