Све водило ка пеналима, али до њих није дошло: Реал славио против Атлетика у полуфиналу Суперкупа

10.01.2024. 22:46
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Реутерс

Прелеп меч за неутралне фудбалске посматраче.

Спектакуларан меч одигран у Ријаду, Реал се победом против градског ривала Атлетика пласирао у финале Суперкупа Шпаније - 5:3 (3:3, 2:2).

ПИКСИ ЗАРОБЉЕН У КОШМАРУ: После Гудеља - повредио се ЈОШ ЈЕДАН српски репрезентативацDragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije

ПИКСИ ЗАРОБЉЕН У КОШМАРУ: После Гудеља - повредио се ЈОШ ЈЕДАН српски репрезентативац

ОПЕРИСАО СЕ НЕМАЊА ГУДЕЉ: Ево колико ће одсуствовати с теренаNemanja Gudelj

ОПЕРИСАО СЕ НЕМАЊА ГУДЕЉ: Ево колико ће одсуствовати с терена

ТУМБАКОВИЋ: Звезда је фаворизованаLjubiÅ¡a Tumbaković

ТУМБАКОВИЋ: Звезда је фаворизована

У првом полувремену повео је Атлетико голом Ермоса у шестом минуту, Реал је брзо узвратио, преко Рудигера у 20. и Мендија у 29. минуту успео је да преокрене.

Ни то није био крај узбуђењима у првом полувремену, екипа Дијега Симеонеа стигла је до изједначењам поготком Гризмана у 37. минуту.

Рудигер је затресао своју мрежу у 78. минуту, Атлетико је поново имао предност. Ипак, Карвахал је голом у 85. минуту обезбедио продужетак, који је такође био спектакуларан.

Испоставило се да је пресудио аутогол Стефана Савића, који се нашао на погрешном месту у 116. минуту.

Све је ишло ка једанаестерцима, али је на крају црногорски репрезентативац одлучио победника. Иако је Атлетико имао одмах потом шансу, Гризман је у 118. минуту био замало непрецизан.

Кад су већ сви из Атлетика кренули у напад, па и голман Облак, у последњим тренуцима сусрета то је казнио Брахим Дијаз, који је са 30 метара лако погодио празну мрежу јорганџија.