DENVER PAO U POSLEDNJOJ DESETINKI: Jokiću ponovo izmakao dabl-dabl (VIDEO)

18.02.2021. 07:23
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters

Novi poraz Nagetsa.

Košarkaši Denver Nagetsa iz Kolorada doživeli su novi poraza na turneji po istočnoj obali, poštu su noćas u Vašingtonu savladani od strane ekipe Vizardsa rezultatom 130:128. Srpski košarkaš Nikola Jokić je meč zavšrio sa 33 poena, a drugi put uzastopno izmakao mu je dabl-dabl. Sa druge strane rekord karijere postavio je Davis Bertans.

ABA LIGA ODREDILA: Poznati termini odloženih utakmica

JOŠ PROBLEMA ZA HIMKI: Nema pojačanja, Evroliga zaustavila ruski tim

RADONJIĆ POSLE POBEDE: Bilo je bojazni...

Denver je dakle doživeo poraz od jedne od najlošijih ekipa lige, koja istina u svom sastavu ima dva superstara - Bredlija Bila i Rasela Vestbruka.

Denver je počeo ovaj meč veoma dobro. Nikola Jokić je od 33 poena Nagetsa u prvih 12 minuta ubacio 15 poena i niko od Vizardsa nije uspeo da ga zaustavi.

Ipak kada je otišao na klupu, Vizardsi su počeli da tope prednost rivala. Preokret je najavio svojim trojkama Davis Bertans, a uz to su Vizardsi bili mnogo agresivniji u odbrani, naterali su Nagetse na izgubljene lopte, loše napade, a na sve to su igrači Majkla Melouna pravili veliki broj grešaka.

Čak je i povratak Jokića na parket ostao nezapažen jer su Aleks Len i Bruk Lopez odigrali odličnu odbranu na njemu. Tako je Vašington uspeo da povede do poluvremena iako je bio u minusu od čak 20 razlike.

U trećoj četvrtini je Denver zaigrao nešto bolje, ali je opet izostala borba pa je Vašington u većem delu poslednje četvrtine održavao prednost.

U samoj završnici konačno je proradio Džamal Marej koji je pogodio nekoliko trojki, a ključna je bila ona na 30 seknudi do kraja kojom je Denver izjednačio 125:125. Marej je ubacio 19 poena u poslednjoj deonici, dok je njegov tim imao seriju 17:4.

Tada je Davis Bertans bio fauliran pri šutu za tri poena pa je doneo svom timu vođstvo 128:125. Ekipa Vašingtona je mogala u preostalih osam sekundi da napravi faul, međutim, dozvoljeno je Džamalu Mareju da ispali daleku trojku i on je pogodio za novo izjednačenje.

Dve sekunde su ostale Vizardsima, a faul nad Bredlijem Bilom je na desetinku do kraja napravio Grin.

Bil je iskoristio oba penala i doneo trijumf Vašingtonu.

Vizardsima je ovo prvi put za vezuju tri trijumfa još od decembra 2018. godine.