ДЕНВЕР ПАО У ПОСЛЕДЊОЈ ДЕСЕТИНКИ: Јокићу поново измакао дабл-дабл (ВИДЕО)

18.02.2021. 07:23
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Нови пораз Нагетса.

Кошаркаши Денвер Нагетса из Колорада доживели су нови пораза на турнеји по источној обали, пошту су ноћас у Вашингтону савладани од стране екипе Визардса резултатом 130:128. Српски кошаркаш Никола Јокић је меч завшрио са 33 поена, а други пут узастопно измакао му је дабл-дабл. Са друге стране рекорд каријере поставио је Давис Бертанс.

АБА ЛИГА ОДРЕДИЛА: Познати термини одложених утакмица

ЈОШ ПРОБЛЕМА ЗА ХИМКИ: Нема појачања, Евролига зауставила руски тим

РАДОЊИЋ ПОСЛЕ ПОБЕДЕ: Било је бојазни...

Денвер је дакле доживео пораз од једне од најлошијих екипа лиге, која истина у свом саставу има два суперстара - Бредлија Била и Расела Вестбрука.

Денвер је почео овај меч веома добро. Никола Јокић је од 33 поена Нагетса у првих 12 минута убацио 15 поена и нико од Визардса није успео да га заустави.

Ипак када је отишао на клупу, Визардси су почели да топе предност ривала. Преокрет је најавио својим тројкама Давис Бертанс, а уз то су Визардси били много агресивнији у одбрани, натерали су Нагетсе на изгубљене лопте, лоше нападе, а на све то су играчи Мајкла Мелоуна правили велики број грешака.

Чак је и повратак Јокића на паркет остао незапажен јер су Алекс Лен и Брук Лопез одиграли одличну одбрану на њему. Тако је Вашингтон успео да поведе до полувремена иако је био у минусу од чак 20 разлике.

У трећој четвртини је Денвер заиграо нешто боље, али је опет изостала борба па је Вашингтон у већем делу последње четвртине одржавао предност.

У самој завршници коначно је прорадио Џамал Мареј који је погодио неколико тројки, а кључна је била она на 30 секнуди до краја којом је Денвер изједначио 125:125. Мареј је убацио 19 поена у последњој деоници, док је његов тим имао серију 17:4.

Тада је Давис Бертанс био фаулиран при шуту за три поена па је донео свом тиму вођство 128:125. Екипа Вашингтона је могала у преосталих осам секунди да направи фаул, међутим, дозвољено је Џамалу Мареју да испали далеку тројку и он је погодио за ново изједначење.

Две секунде су остале Визардсима, а фаул над Бредлијем Билом је на десетинку до краја направио Грин.

Бил је искористио оба пенала и донео тријумф Вашингтону.

Визардсима је ово први пут за везују три тријумфа још од децембра 2018. године.