PRVI U ISTORIJI: Marej je odbranio OLIMPIJSKO ZLATO (FOTO)

15.08.2016. 02:08
Endi Marej
Endi Marej / Izvor: Reuters

Meč trajao čak četiri sata i dva minuta.

Endi Marej je pobedio Huana Martina del Potra u finalu turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru i tako postao prvi teniser koji odbranio tron na najvećoj svetskoj sporstkoj smotri. Rezultat je bio 3:1 (7:5, 4:6, 6:2. 7:5). Meč je trajao čak četiri časa i dva minuta.

SRBIJA U ČETVRTFINALU: Japanci se ponadali, ali je onda krenuo SRPSKI CUNAMI (FOTO)

Uvodni set finalnog meča obilovao je brejkovima, a sve vreme ili je Marej bio u vođstvu, ili je bilo nerešeno. U odlučujućem gemu u uvodnoj deonici, Marej je napravio novi brejk (treći u setu) i tako došao do vođstva od 1:0. U nastavku meča, Agentinac je bio taj koji je vodio. Od početnog brejka, za 1:0, prednost je održavao i došao do 5:3.

Uzvratio je Marej za 5:4, ali je u desetom gemu, Del Potro imao servis. Iskoristio je četvrtu set loptu i izjednačio na 1:1. Do tog trenutka se igralo dva sata i 14 minuta.

U trećem setu., Marej je poveo sa 4:2 iskoristivši drugu brejk prilliku. U sledećem gemu iskoristio je treću gem loptu i poveo sa 5:2. Britanac je zatim napravio novi brejk i ponovo poveo u setovima. U četvrtom setu, imao je Del Potro i prednost od 5:3, ali je Marej izjednačio na 5:5. U 11. gemu, imao je Argentinac dve prilike da uzvrati brejkom, ali je Britanac ipak došao do prilike da odbrani zlato posle četiri seta. Bilo je 6:5 u gemovima, a servirao je Del Potro.

Posle manjeg incidenta na tribinama, jedan argentinski navijač je u pratnji policije napustio stadion, a Marej je došao do prednosti. Del Potro je poslao lopticu u mrežu i tako Mareja doveo do istorijskog uspeha.

ZASLUŽENO DO MEDALJE: Olimpijska bronza Nišikoriju (FOTO)