ПРВИ У ИСТОРИЈИ: Мареј је одбранио ОЛИМПИЈСКО ЗЛАТО (ФОТО)

15.08.2016. 02:08
Endi Marej
Енди Мареј / Извор: Реутерс

Меч трајао чак четири сата и два минута.

Енди Мареј је победио Хуана Мартина дел Потра у финалу турнира на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру и тако постао први тенисер који одбранио трон на највећој светској спорсткој смотри. Резултат је био 3:1 (7:5, 4:6, 6:2. 7:5). Меч је трајао чак четири часа и два минута.

СРБИЈА У ЧЕТВРТФИНАЛУ: Јапанци се понадали, али је онда кренуо СРПСКИ ЦУНАМИ (ФОТО)

Уводни сет финалног меча обиловао је брејковима, а све време или је Мареј био у вођству, или је било нерешено. У одлучујућем гему у уводној деоници, Мареј је направио нови брејк (трећи у сету) и тако дошао до вођства од 1:0. У наставку меча, Агентинац је био тај који је водио. Од почетног брејка, за 1:0, предност је одржавао и дошао до 5:3.

Узвратио је Мареј за 5:4, али је у десетом гему, Дел Потро имао сервис. Искористио је четврту сет лопту и изједначио на 1:1. До тог тренутка се играло два сата и 14 минута.

У трећем сету., Мареј је повео са 4:2 искористивши другу брејк prilliku. У следећем гему искористио је трећу гем лопту и повео са 5:2. Британац је затим направио нови брејк и поново повео у сетовима. У четвртом сету, имао је Дел Потро и предност од 5:3, али је Мареј изједначио на 5:5. У 11. гему, имао је Аргентинац две прилике да узврати брејком, али је Британац ипак дошао до прилике да одбрани злато после четири сета. Било је 6:5 у гемовима, а сервирао је Дел Потро.

После мањег инцидента на трибинама, један аргентински навијач је у пратњи полиције напустио стадион, а Мареј је дошао до предности. Дел Потро је послао лоптицу у мрежу и тако Мареја довео до историјског успеха.

ЗАСЛУЖЕНО ДО МЕДАЉЕ: Олимпијска бронза Нишикорију (ФОТО)