SP U RUKOMETU: Francuzi PRVACI sveta! (FOTO)

29.01.2017. 19:11
Svetsko prvenstvo u rukometu 2017.

Domaćin šampionata nadigrao selekciju Norveške.

Francuzi su svetski šampioni u rukometu! Do titule su došli na svom terenu pobedom nad selekcijom Norveške rezultatom 33:26.

Prema očekivanju, veliko finale Svetskog prvenstva u rukometu donelo je vrhunsku igru i mnogo uzbuđenja, ali neizvesnost je potrajala samo 30 minuta.

ŽESTOKE PRIPREME: Gradonačelnik Mali danas TRENIRAO na Adi za POLUMARATON (FOTO)

U prvom poluvremenu vodila se žestoka, bespoštedna borba za svaki gol, pri čemu je selekcija Francuske imala minimalnu rezultatsku prednost samo dva puta u prvih 30 minuta meča (2:1, 2.minut i 18:17 na poluvremenu).

U SUSRET ATLETSKOM EP: Tamara Salaški promovisala i poželela MEDALJE! (FOTO)

U intervalu između ta dva vođstva Francuza Norvežani su pokazali svu raskoš kvaliteta i diktirali tempo i kada se igralo „gol za gol“ imali su inicijativu. To je uslovilo njihovo vođstvo od dva poena (4:6, 9.minut), koje se održalo sredinom poluvremena, a zatim i uvećalo na „plus tri“ (12:15, 23.minut).

SP U RUKOMETU: Hrvati u suzama, POGLEDAJTE kako NISU iskoristili SEDMERAC za finale (FOTO)

Međutim, Tonesen i Tangen su posustali u finišu prvog dela susreta, da bi Galski petlovi pre odlaska na odmor izjednačili na 17:17, a na isteku 30.minuta i poveli 18:17.

U nastavku su Karabatić i saigrači dodali gas i pobegli na 27:22 (49.minut), a sa još većom razlikom se ušlo u finiš meča (29:23, 50.minut).

Do kraja utakmice je sve bilo samo puka formalnost, domaćin SP je slavio sa 33:26 i osvojio svetsku krunu.