СП У РУКОМЕТУ: Французи ПРВАЦИ света! (ФОТО)

29.01.2017. 19:11
Svetsko prvenstvo u rukometu 2017.
Светско првенство у рукомету 2017.

Домаћин шампионата надиграо селекцију Норвешке.

Французи су светски шампиони у рукомету! До титуле су дошли на свом терену победом над селекцијом Норвешке резултатом 33:26.

Према очекивању, велико финале Светског првенства у рукомету донело је врхунску игру и много узбуђења, али неизвесност је потрајала само 30 минута.

ЖЕСТОКЕ ПРИПРЕМЕ: Градоначелник Мали данас ТРЕНИРАО на Ади за ПОЛУМАРАТОН (ФОТО)

У првом полувремену водила се жестока, беспоштедна борба за сваки гол, при чему је селекција Француске имала минималну резултатску предност само два пута у првих 30 минута меча (2:1, 2.минут и 18:17 на полувремену).

У СУСРЕТ АТЛЕТСКОМ ЕП: Тамара Салашки промовисала и пожелела МЕДАЉЕ! (ФОТО)

У интервалу између та два вођства Француза Норвежани су показали сву раскош квалитета и диктирали темпо и када се играло „гол за гол“ имали су иницијативу. То је условило њихово вођство од два поена (4:6, 9.минут), које се одржало средином полувремена, а затим и увећало на „плус три“ (12:15, 23.минут).

СП У РУКОМЕТУ: Хрвати у сузама, ПОГЛЕДАЈТЕ како НИСУ искористили СЕДМЕРАЦ за финале (ФОТО)

Међутим, Тонесен и Танген су посустали у финишу првог дела сусрета, да би Галски петлови пре одласка на одмор изједначили на 17:17, а на истеку 30.минута и повели 18:17.

У наставку су Карабатић и саиграчи додали гас и побегли на 27:22 (49.минут), а са још већом разликом се ушло у финиш меча (29:23, 50.минут).

До краја утакмице је све било само пука формалност, домаћин СП је славио са 33:26 и освојио светску круну.