OPOMENA U PRAVI ČAS: Maroko IZNENADIO Orlove u Torinu! (VIDEO+FOTO)

23.03.2018. 20:10
fudbalska reprzeentacija Srbije
fudbalska reprzeentacija Srbije / Izvor: Reuters

Izabranici Mladena Krstajića poraženi u prvoj proveri pred odlazak na SP u Rusiji.

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u prvoj pripremnoj utakmici, u sklopu priprema za učešće na Mondijalu u Rusiji, od selekcije Maroka (1:2). Orlovi su loše ušli u meč, afrička selekcija je posle oslobođenog pritiska na početku utakmice, pokazala svoje vrednosti i do poluvremena postigla dva gola.

UMEŠALI I NOVAKA ĐOKOVIĆA: Marokanci se uvredili zbog izjave Kolarova, imali su brutalan odgovor! (FOTO)

VELIKA TRAGEDIJA! Proslavljenom reprezentativcu PREMINUO sin! (FOTO)

BOGATO: Zna se koliko će Orlovi ZARADITI u novom takmičenju UEFA! Ova SUMA im je zagarantovana (FOTO)

Ako je verovati onoj narodnoj "prvi se mačići u vodu bacaju", ne treba gubiti veru u Krstajićeve izabranike. Međutim, ukoliko se pristup i angažovanje na terenu ne promeni za četiri dana u Londonu protiv Nigerije, a naročito na premijeri Mondijala sa Švajcarcima, Orlovi nemaju čemu da se nadaju na Svetskom prvenstvu.

Greške Nemanje Maksimovića prilikom skrivljenog penala kod prvog gola, kada je Zijeh realizovao najstrožu kaznu, i zakasnele intervencije kod pogotka Butaiba u finišu prvog dela, najmanji su problem u potpuno anemičnoj igri Srbije. Najbolji evropski igrači, poput Matića, traženog Živkovića, "probuđenog" Mitrovića, nisu bili ni izbliza ubojiti kao učinkom u svojim klubovima.

Maroko
Maroko / Izvor: Reuters

Ni u drugom poluvremenu ništa bolje Orlovi nisu izgledali. Retke prilike pred golom Munira, srpski reprezentativci nisu uspeli da pretvore u izjednačenje.

Jer, Marokanci nisu fudbalska velesila. Po kvalitetu zaostaju za Švajcarskom, o Brazilu da i ne pričamo, ali nema sumnje da Srbija poseduje kvalitet koji ju je odveo na Mondijal. U ovom duelu presudila je veća želja i afrička agresivnost, ostaje da se nadamo da će za četiri dana u Londonu protiv Nigerije naši reprezentativci biti mnogo više motivisaniji i konkretniji. U suprotnom, 17. juna na premijeri Mondijala protiv Kostarike, loše nam se piše.

Kako je meč tekao iz minuta u minut, možete da pročitate u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE.

90. minut - Meč je produžen četiri minuta.

87. minut - Iznanada dobra šansa za Gaćinovića! Dobro ga je pronašao Prijović, ali udarac preko prečke.

86. minut - Nabačena lopta iz slobodnog udarca Milivojevića, mirisalo je na šansu, ali su se Marokanci odbranili.

83. minut - Ponovo Krstajić menja. Umesto Ljajića u igru je ušao Prijović.

79. minut - Kapitena Kolarova menja Ivan Obradović.

77. minut - Velika prilika za Aleksandra Mitrovića, iz blizine sa peterca šutirao je neprecizno, ali ga je odbrana izblokirala i lopta je završila u korneru. Ljajić na drugu stativu je prebacio "bubamaru", Tošić slabo odreagovao glavom.

75. minut - Izmena i u Maroku. Umesto Dirara ulazi Aziz.

74. minut - Dobra prilika za Marka Grujića, šut glavom fudbalera Kardifa otišao je pored gola.

73. minut - Veliki poklon za igrače Maroka. Zijeh se našao sam ispred Dmitrovića, ali ga je sustigao Maksimović i iskupio se za prethodne kikseve. Odmah potom Nikola je ustupio mesto Branislavu Ivanoviću.

70. minut - Gvida je javno opomenuo Busufu, žuti karton za igrača Maroka. U međuvremenu u igri je i Mijat Gaćinović umesto Dušana Tadića.

66. minut - Nova izmena u Srbiji. Umesto Nemanje Matića ulazi Marko Grujić.

Maroko

59. minut - Novi centaršut sa boka, u kaznenom prostoru bio je Kostić, čiji je udarac glavom otišao daleko od cilja.

57. minut - Šansa za Srbiju: posle centaršuta kapitena Kolarova, Mitrović je bio ispred Munira, ali je golman Maroka bio brži i sačuvao mrežu.

53. minut - Pokušaj Busufe sa preko 20 metara sa distance, daleko pored Dmitrovićevog gola.

51. minut - Opet Maroko preti, posle prodora po desnoj strani, Basta je uklizavanjem ispred Belande izbio u korner. U nastavku akcije smo se odbranili.

46. minut - Krstajić menja. Na terenu je Luka Milivojević umesto Živkovića.

POČELO JE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45. minut - Slobodan udarac izveo je Kolarov, poslao je pored živog zida, ali su naši igrači zakasnili da isprate nameru kapitena.

40. minut - 1:2!!!!!!! GOOOOOL!!! Ponovo Maroko vodi!  Kratko je trajala radost Orlova, pošto je već u narednom napadu Butaib pobegao Maksimoviću i postigao drugi gol za afričku selekciju.

37. minut - 1:1!!!!! GOOOOL Srbija je izjednačila. Ljajić je asistirao kao na malom fudbalu Tadiću, koji je izbegao ofsajd i na najlepši način obeležio večerašnji jubilej, golom u mreži Marokanaca.

34. minut - Ponovo je zapretio Maroko preko Ambrabrata, ali je Dmitrović istrčavanjem zaustavio njegovu nameru.

32. minut - Dva uzastopna kornera za Srbiju, oba puta je afrička selekcija izbila loptu bez problema.

27. minut - Penal za Maroko!!! Posle faula Maksimovića nad Avramom, koga je srpski defanzivac povlačio, sudija Gvida je pokazao na belu tačku. GOOOOOL!!!!!! Siguran realizator Hakim Zijah je poslao loptu ispod golmana Dmitrovića za vođstvo Marokanaca - 0:1!!!!

24. minut - Opasan centaršut Ambrabata, na mestu je Dmitrović.

23. minut - Slobodan udarac Kolarova sa 28 metara završio je u naručju afričkog čuvara mreže.

20. minut - Nova odlična šansa za Srbiju. Posle centaršuta sa boka, najviši u šesnaestercu bio je Duško Tošić i udarcem glavom poslao loptu iznad prečke. Orlovi su mogli do vođstva.

16. minut - prvi žuti karton na meču za igrače Maroka, a odmah potom u beležnici Gvida našao se i Nikola Maksimović.

12. minut - Podrška rivalu Srbije stiže sa tribina, navijači Maroka svaki kontakt sa loptom njihovih ljubimaca bodre "Ole, ole"...

Navijači Maroka
Navijači Maroka / Izvor: Reuters

10. minut - Maroko se oslobodio početnog pritiska Srbije i drži loptu u svojim nogama.

8. minut - Nikola Maksimović je pogrešio i stvorio šansu Marokancima, koju je srećom otklonila odbrana Orlova, izbacivši loptu u korner. U nastavku akcije naši igrači su uspešno izneli loptu sa svoje polovine.

3. minut - Centaršut iz slobodnog udarca, prošao je ispod golmana Maroka, ali je Tošić zakasnio da odreaguje i šansa za Srbiju je propala.