PRIJATELJSKI MEČ: Brazilci deklasirali Ruse usred Moskve (VIDEO+FOTO)

23.03.2018. 18:55
Fudbalska reprezentacija Rusije
Fudbalska reprezentacija Rusije / Izvor: Reuters

Utakmica je odigrana u Moskvi.

Reprezentacija Brazila, rival Srbije na Mondijalu u E grupi, deklasirala je Rusiju usred Moskve 3:0, golovima Mirande, Kutinja sa penala i Paulinja. Selesao je pokazao da je jak i bez povređenog kapitena Nejmara, Titeovi izabranici su u svim segmentima igre nadigrali selekciju domaćina SP, a izabranici Mladena Krstajića će iz snimka ovog meča moći da zaključe kako ne smeju da igraju protiv Brazila, ukoliko žele da ostvare pozitivan rezultat 27. juna u Moskvi.

VELIKA TRAGEDIJA! Proslavljenom reprezentativcu PREMINUO sin! (FOTO)

ORLOVI NA METI SKAUTA: Menadžeri hrle u Torino, samo se Roma izjasnila da hoće baš NJEGA (FOTO)

Prvo poluvreme proteklo je uglavnom u dominaciji Brazilaca na sredini terena. Prvu šansu za Selesao imao je Gabrijel Žesus u 6. minutu, ali udarac napadača Mančester sitija brani golman i kapiten Zbornaje Igor Akinfejev. Brazilci imali veći posed lopte, ali bez velikih šansi. Rusi su se oslobodili pritiska u finišu prvog poluvremena, a najbolji šansu imao je Anton Mirančuk, kad je šutirao i preko gola iz veoma izgledne pozicije.

Maroko testira Srbiju pred Mondijal, Krstajić menja u odbrani

DOŠAO JE I TAJ DAN: Srbin postaje glavni trener u NBA! (FOTO)

Brazil je već na startu drugog poluvremena, u 47. minutu, imao odličnu šansu za gol, ali je paulinjo šutirao nedovoljno dobro, pa je Akinfejev nogom odbranio njegov udarac. Brazil je konačno poveo u 53. minutu. Tijago Silva je posle centaršuta Vilijana šutirao glavom, Akinfejev je samo kratko odbio loptu, a na nju je natrčao Miranda. Štoperu madridskog Atletika nije bilo teško da "ćušne" loptu u gol sa samo pet metara preko nemognog golmana Rusije.

Član stručnog štaba Partizana diplomirao sa DESETKOM (FOTO)

ATP MAJAMI: Krajinović PRESLIŠAO Britanca i STIGAO na korak od Đokovića! (FOTO)

Gosti su prednost duplirali u 62. minutu, sa bele tačke. Odgovornost je preuzeo Kutinjo i rutinski matirao Akinfejeva. Samo četiri minuta kasnije već je bilo 3:0 za Brazil, Vilijan je bio asistent, a strelac Paulinjo, glavom sa samo pet metara, ostao je potpuno sam i lako je prosledio loptu u mrežu Rusa.