ФЕНОМЕНАЛНА НЕМАЧКА ДЕМОЛИРАЛА БРАЗИЛ! 7:1

08.07.2014. 21:21 14:39
Fudbalska reprezentacija Nemačke
Фудбалска репрезентација Немачке / Извор: Бета/АП

По истеку 90. минута на семафору је стајало великих, невероватних 7:1 за Немачку, а у Бразилу мук, туга, сузе ...

НЕМАЧКА ЈЕ У ФИНАЛУ, А БРАЗИЛ НА КОЛЕНИМА. Репрезентација Немачке пише историју (7:1), златним словима. Сигурно на свету не постоји човек који је и у најлуђем сну могао да наслути овакам меч. Сусрет Бразила и Немачке, свакако није био за оне са слабим срцем, а ни за навијаче Бразила, али јесте за све љубитеље Немачког фудбала и сурове игре „панцера“.

Од првог минута репрезентативци Бразила имали су лопту у ногама, а онда су Немци осули паљбу ка голу немоћног Цезара, кога је на велике муке стављала успавана и деконцентрисана одбрана „кариока“. Играо се 11. минут када је означен почетак краја Бразила. Крос је извео корнер, а Милер сам као дух закуцао лопту у мрежу. А онда … голови Клосеа, Кроса и Кедире за потпуни нокаут Бразила. На семафору је био 29. минут, а поред тога невероватних, огромних 5:0 за Немачку. Трибине подељене, један део лио је сузе радоснице, а други део сузе неверице због онога што се њиховим љубимцима дешавало на терену.

Фудбалери Немачке и Лев блистали су од задовољства, док су са друге стране Бразилци у неверици једва чекали да судије одсвира крај полувремена, да оду у свлачионицу. Луиз, Цезар и саиграчи желели су да убеде себе да је ово само ружан сам и да ће се ускоро пробудити али не. Звиждуци на почетку другог полувремена вратили су их у реалност. Цео стадион против њих, а на другој страни голова гладни Немци. Истина, Бразилци су заиграли нешто храбрије у другом полувремену али онда је на сцену ступио сурови Нојер који је капитулирао тек у 90. минуту, када га је савладао Оскар.

Немци су играли обазриво, свесни да су пласман обезбедили, чували су се евентуалних картона и повреди. Со на већ довољно велику рану Бразилаца додао је Шурле који је после додавања Лама савладао Цезара. Исти играч се по други пут уписао у листу стрелаца у 78. минуту после асистенције Милера, а коначан резултат поставио је Оскар почасним, опроштајним поготком репрезентације Бразила.

Фудбалска репрезентација Немачке / Извор: Танјуг

Када се све сабере и одузме, да су знали какав их исход очекује фудбалери Бразила су можда могли да изаберу да не изађу на терен и да судија утакмицу забележи службеним резултатом (3:0). Овако... до краја понижени завршавају првенство у земљи у којој су домаћини.

Са друге стране ако је икада сумњао у репрезентацију Немачке време је да се повуче. Јоаким Лев направио је чудо, спојио све фудбалске звезде и скоцкао добитни тим … тим који меље редом, који је у сред Бразила поразио домаћина и који је у финалу Светског првенства.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратите на сајту "Србија Данас".

БРАЗИЛ: Цезар, Маикон, Данте, Луиз, Марсело, Луиз Густаво, Фернандињо (Паулињо), Оскар, Бернард, Хулк (Рамирес), Фред (Вилијан).

НЕМАЧКА: Нојер, Лам, Боатенг, Хумелс (Мертезакер), Ховедес, Швајнштајгер, Кедира (Дракслер), Милер, Крос, Озил, Клосе (Шурле).

КРАЈ - НЕМАЧКА ЈЕ У ФИНАЛУ ... А БРАЗИЛ ... БИО ЈЕДНОМ ЈЕДАН СИЛАН БРАЗИЛ

90. минут 1:7 GOOLL - ОСКАР - Тугу Бразила на самом крају меча ублажио је Оскар.

Немци броје ситно до почетка огромног славља, а Бразилци до краја агоније.

78. МИНУТ 0:7 GOOLL - ШИРЛЕ - Милер је упослио Ширлеа који је сјајним поготком матирао више него рањеног Цезара.

69. минут 0:6 GOOLL - ШУРЛЕ - Лам је упослио Шурлеа који рутински смешта лопту у мрежу и додаје со на рану немоћног Бразила.

53. минут - Чудесне шансе Бразила тачније Паулиња, али Нојер не дозвољава ни почасни погодак.

Последња екипа која је до полувремена примила пет голова био је Хаити 1974. године.

39. минут - На терену постоји само једна екипа а то је Немачка.

29. минут 0:5 GOOLL - КЕДИРА - Немци пишу историју. Озил до Кедире, а овај лако погађа мету.

25. минут 0:4 GOOLL - КРОС - Поигравају се Немци са домаћинима. Дупли пас Кроса и Кедире и нови погодак.

24. минут 0:3 GOOLL - КРОС - Да ли је полуфинале већ готово? Лам је прошао по страни лопта је стигла до Кроса који је снашним шутем шаље у мрежу.

22. минут - 0:2 GOOLL КЛОСЕ - Поново је заказала одбрана Бразила. Милер је покушао Цезар је одбио лопту али само до Клосеа који је смешта у мрежу и исписује страницу историје.

17. минут - После старта Лама над Марселом, Бразилци су тражили пенал а онда је дошло до општег кошкања а предњачили су Хулк и Милер.

11. минут 0:1 GOOLL - МИЛЕР - Крос је  извео корнер, а одбрана Бразила оставила је усамљеног Милера на пет метара који лако смешта лопту у мрежу.

8. минут - Немачка је имала одличну прилику. После гужве у шеснаестерцу лопта је дошла до Кедире који је шутирао али је лопта погодила неког од одбрамбених играча Бразила.

2. минут - Бразилци су покушали да запрете после корнера, али после добро изведеног ударца Оскара, одбрана Немачке успела је да избаци лопту.