ХОЛАНЂАНИ СЕ ОСВЕТИЛИ СА КАМАТОМ: Немци поражени код куће, распуцани Аустријанци, Белгијанци и Хрвати (ФОТО)

06.09.2019. 23:20
Fudbalska reprezentacija Holandije
Фудбалска репрезентација Холандије / Извор: Реутерс

Вече препуно голова.

Као и претходне вечери, у петак је такође одиграно девет мечева, а највише пажње привукао је дерби Немачке и Холандије у којем су Лале однеле цео плен и осветиле се за пораз из марта месеца у Амстердаму. Аустријанци су обележи вече са шест голова у мрежи нејаке Летоније, док су Белгијанци и Хрвати имали више милости па су постигли ''samo'' по четири против Сан Марина и Словачке.

ПОНОВО ЗАЛУДЕО ПЛАНЕТУ: После ових Јокићевих потеза пашћете на д*пе! (ВИДЕО)

ПОСЛЕ БРУТАЛНОГ ПОРАЗА ОД СРБИЈЕ: Огласио се селектор Порторика! Они ће искористи све...

МОЖДА НАЛЕТИ НА ОРЛОВЕ У ЧЕТВРТФИНАЛУ: Луис Скола без длаке на језику... (ФОТО)

У Хамбургу су Немачка и Холандија још једном показале зашто су можда и најбоље репрезентације на Старом континенту тренутно. Лале су са 4:2 узвратиле на пораз из марта у Амстердаму, иако су Панцери водили на полувремену пошто је у 9. минуту Гнабри био прецизан. Међутим, уследило је чудесно полувреме Холанађана и чети гола у мрежи Нојера. Де Јонг је изједначио у 59. минуту, да би Тах аутоголом донео потпуни преокрет и вођство Холанфдије од 2:1. После играња руком Де Лихта у шеснаестрцу, Немцима је изједначење из пенала донео Крос у 73. минуту, али их није спасио. Мален је у 79. донео ново вођство Лалама голом на свом дебију за сениорски тим, да би Вајналдум потврдио победу у судијској надокнади. У другом мечу до првих бодова је стигла Белорусија која је у гостима савладала Естонију.

Немачка - Холандија 2:4

(Гнабри 9, Крос 73 (п) - Де Јонг 59, Тах 66 аг, Мален 79, Вајналдум 90 1)

Естонија - Белорусија 1:2

(Сорга 54 - Наумов 48, Скавиш 90 2)

ИГРАЧ ПОРТОРИКА СВОЈИМ ТВИТОМ ЗАПАЛИО ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ: Србија је незаустављива војска (ФОТО)

У групи Е је Велс после доста мука савладао Азербејџан и то голом Бејла у 84. минуту за 2:1, док је Хрватска без проблема прегазила Словаке са 4:0 и дошла на деобу првог места са Мађарском.

Словачка - Хрватска 0:4

(Влашић 45, Перишић 46, Петковић 72, Ловрен 89)

Велс - Азербејџан 2:1

(Пашаев 26аг, Бејл 84 - Емрели 59)

РЕЧ СЕЛЕКТОРА! Сале ЗАБРИНУТ уочи дуела са Шпанијом због овога!

У Г групи Словенија је успела да пред домаћим навијачима у Љубљани савладала Пољску и пробије се на треће место у групи. После два стартна пораза, Аустријанци су стигли и до четврте победе у низу пошто су са шест голова почастили Летонију.

Аустрија - Летонија 6:0

(Арнаутовић 7. и 53. (п), Сабицер 13, Стеинборс 76аг, Лајмер 80, Грегорич 85)

Словенија - Пољска 2:0

(Струна 35, Спорар 65)

Вечерас су одигране и све утакмице групе И  укојима је Белгија очекивано била убедљива против Сан Марина, док је Русија савладала Шкоте у гостима. Кипар и Казахстан су одиграли нерешено.

Кипар - Казахстан 1:1