16.05.2024.
117.1216
108.2155

888.889 DOLARA ZA MINUT: Mejveder odbranio titulu, a od Majdane dobio i ugriz (VIDEO)

14.09.2014. 10:23
Flojd Mejveder
Flojd Mejveder / Izvor: Beta/AP

Flojd Mejveder (levo) udara Markosa Majdanu
Flojd Mejveder (levo) udara Markosa Majdanu / Izvor: Beta/AP

Bokserska klinika, koju je „branio“ Flojd Mejveder samo je potvrdila da je on trenutno najbolji bokser današnjice. Ma koliko ga voleli ili ne, Flojd je u rimeču s Markosom Majdanom pokazao koliko je dominantan. On je pred 16,144 živa svedoka i više stotina miliona kraj TV ekrana „upropastio“ Markosa te sudijama nije bilo teško da jednoglasno proglase pobednika (116:111, 116:111, 115:112).

Repriza borbe od 3. maja bila je daleko od onoga što su ova dva boksera prikazala tada. Ustvari, "El Ćino" Majdana nije uradio ništa. U novom porazu je, recima, Flojda pogodio samo 128 puta (572 pokušaja), dok je pre četiri meseca iz 858 pokušaja udario protivnika 221 put. Sa druge strane, em je Argentincu dozvolio rimeč, što ne radi, Flojd je pogodio čak 51 odsto udaraca (166/326).

Konačno, Mejveder je slavio i u 47 uzastopnom meču, a za (ne)verovati je da je za svaki minut proveden u ringu zaradio 888.889 dolara (32 miliona dolara)! Markos je, ako je za utehu, iz Las Vegasa otišao sa tri miliona.

Da, tek da se ne zaboravi, Flojd je od Majdane zaradio i ugriz u ruku!