888.889 ДОЛАРА ЗА МИНУТ: Мејведер одбранио титулу, а од Мајдане добио и угриз (ВИДЕО)

14.09.2014. 10:23
Flojd Mejveder
Флојд Мејведер / Извор: Бета/АП

Flojd Mejveder (levo) udara Markosa Majdanu
Флојд Мејведер (лево) удара Маркоса Мајдану / Извор: Бета/АП

Боксерска клиника, коју је „бранио“ Флојд Мејведер само је потврдила да је он тренутно најбољи боксер данашњице. Ма колико га волели или не, Флојд је у римечу с Маркосом Мајданом показао колико је доминантан. Он је пред 16,144 жива сведока и више стотина милиона крај ТВ екрана „упропастио“ Маркоса те судијама није било тешко да једногласно прогласе победника (116:111, 116:111, 115:112).

Реприза борбе од 3. маја била је далеко од онога што су ова два боксера приказала тада. Уствари, "Ел Ћино" Мајдана није урадио ништа. У новом поразу је, рецима, Флојда погодио само 128 пута (572 покушаја), док је пре четири месеца из 858 покушаја ударио противника 221 пут. Са друге стране, ем је Аргентинцу дозволио римеч, што не ради, Флојд је погодио чак 51 одсто удараца (166/326).

Коначно, Мејведер је славио и у 47 узастопном мечу, а за (не)веровати је да је за сваки минут проведен у рингу зарадио 888.889 долара (32 милиона долара)! Маркос је, ако је за утеху, из Лас Вегаса отишао са три милиона.

Да, тек да се не заборави, Флојд је од Мајдане зарадио и угриз у руку!