ABA LIGA: Mega od očaja do sjaja i natrag, Budućnost kompletirala idealno crnogorsko veče!

07.10.2015. 23:47
Detalj sa meča Budućnost - Mega Leks
Detalj sa meča Budućnost - Mega Leks / Izvor: Foto: abaliga.com/KK Budućnost VOLI

Sutjeska šokirala Union Olimpiju u "Stožicama".

Košarkaši Mega Leksa poraženi su na gostovanju u Podgorici od domaće Budućnosti rezultatom 71:56. U veoma čudnom meču sa mnogo uspona i padova na obe strane, Podgoričani su slavili zaslužen trijumf protiv ekipe Dejana Milojevića.

Mega je pobedu praktično prepustila domaćinu očajnom igrom u drugoj polovini prve i nastartu druge četvrtine, kada je posle vođstva gostiju od 8:5, Budućnost napravila neverovatnu seriju od 30-4 i na startu drugog perioda stigla do ogromnih "plus 23" (35:12), kada se činilo da je sve rešeno.

Ipak, u nastavku su gosti uspeli da se vrate u igru, malo po malo prednost domaćih se smanjivala, da bi sredinom treće četvrtine bila "samo" 11 poena (49:38). Tu prednost Budućnost je čuvala do starta poslednje četvrtine kada je serijom 7-0 Mega stigla na samo pet poena zaostatka (55:51), ali je tu bio i kraj nadanja Mitrovčana da će izboriti drugi trijumf u sezoni. Mega je od tog 35. minuta do kraja meča postigla tek pet poena, dok je domaće pokrenuo tandem Suad Šehović - Tadija Dragićević koji je prelomio meč i doneo ubedljivu pobedu Budućnosti.

Prvu pobedu u ABA ligi u svojoj istoriji zabeležio je i drugi crnogorski predstavnik Sutjeska koja je u dvorani "Stožice" iznenadila Olimpiju i slavila rezultatom 61:60.

Partizan - MZT 72:69

TABELA: Cedevita 3-0, Crvena zvezda 3-0, Tajfun 2-1, Igokea 2-1, Budućnost 2-1, MZT 1-2, Olimpija 1-2Mega Leks 1-2, Zadar 1-2, Sutjeska 1-2, Partizan 1-2, Cibona 1-2, Krka 1-2, Metalac 1-2.