АБА ЛИГА: Мега од очаја до сјаја и натраг, Будућност комплетирала идеално црногорско вече!

07.10.2015. 23:47
Detalj sa meča Budućnost - Mega Leks
Детаљ са меча Будућност - Мега Лекс / Извор: Фото: abaliga.com/KK Будућност ВОЛИ

Сутјеска шокирала Унион Олимпију у "Стожицама".

Кошаркаши Мега Лекса поражени су на гостовању у Подгорици од домаће Будућности резултатом 71:56. У веома чудном мечу са много успона и падова на обе стране, Подгоричани су славили заслужен тријумф против екипе Дејана Милојевића.

Мега је победу практично препустила домаћину очајном игром у другој половини прве и настарту друге четвртине, када је после вођства гостију од 8:5, Будућност направила невероватну серију од 30-4 и на старту другог периода стигла до огромних "плус 23" (35:12), када се чинило да је све решено.

Ипак, у наставку су гости успели да се врате у игру, мало по мало предност домаћих се смањивала, да би средином треће четвртине била "само" 11 поена (49:38). Ту предност Будућност је чувала до старта последње четвртине када је серијом 7-0 Мега стигла на само пет поена заостатка (55:51), али је ту био и крај надања Митровчана да ће изборити други тријумф у сезони. Мега је од тог 35. минута до краја меча постигла тек пет поена, док је домаће покренуо тандем Суад Шеховић - Тадија Драгићевић који је преломио меч и донео убедљиву победу Будућности.

Прву победу у АБА лиги у својој историји забележио је и други црногорски представник Сутјеска која је у дворани "Стожице" изненадила Олимпију и славила резултатом 61:60.

Партизан - МЗТ 72:69

ТАБЕЛА: Цедевита 3-0, Црвена звезда 3-0, Тајфун 2-1, Игокеа 2-1, Будућност 2-1, МЗТ 1-2, Олимпија 1-2Мега Лекс 1-2, Задар 1-2, Сутјеска 1-2, Партизан 1-2, Цибона 1-2, Крка 1-2, Металац 1-2.